Zayıflatan 6 besin

Paylaş
 

Zayıflatan 6 besin. Bu besinlerle zayıflamanız mümkün. Tek yapmanız gereken düzenli olarak tüketmek. İşte Zayıflatan 6 besin

B ve C vitamini içeriği yüksek olan çileğin damar tıkanıklığını önleyici ve kolesterolü düşürücü etkisi olduğu bilinmekte. Ayrıca fosfor ve demir içeriği yüksek. Günü daha dinç ve sağlıklı geçirmek istiyorsanız 8-10 adet çilek tüketebilirsiniz. Çilek antioksidan özelliği sayesinde daha enerjik bir gün geçirmenizi sağlayacak.
Kahvaltının yıldızı ve vazgeçilmezi. Temel protein kaynağı. Eğer fit bir bedene sahip olmak istiyorsanız veya kilo almaktan korkuyorsanız yumurtayı beslenme programınıza kesinlikle dâhil etmelisiniz. Sabah kahvaltısında omlet, menemen veya haşlanmış olarak tüketilen bir yumurta ile gün içerisinde daha uzun süre tok kaldığınızı göreceksiniz. Ayrıca spor yapıyorsanız beslenme uzmanınıza danışarak daha fazla yumurta beyazı tüketebilirsiniz.

 

Hem tok tutması hem de keyifle tüketilmesi muzu sabah kahvaltısının alternatif meyvesi yapmakta. İçerisindeki zengin potasyum ile kalbinize destek olurken aynı zamanda barsak problemleriniz var ise ona da destek olmaktadır. Ayrıca bağışıklık sisteminizi güçlendiren meyvelerin başında gelmekte.

Proteinden zengin olan besinleri fazla tüketirseniz hem uzun süre tokluk sağlar hem de kilo verirsiniz. Bu nedenle beslenme programınızda bulundurmalısınız. Sabah içilen bir bardak süt bir sonraki öğünde daha az besin tüketmenizi sağlayacak. Ayrıca içerisindeki zengin kalsiyum kaynağı kemik ve diş sağlığı için önemli.
Bağırsak metabolizmasını düzenlemesi nedeni ile yaban mersini sabah kahvaltılarında tüketilmesi önemli. Ayrıca mide krampları veya ülseri olanlar için yaban mersininin ekstra faydası var. Antioksidan özelliğinin olmasının yanı sıra enfeksiyonlara karşı koruyucu. Bu nedenle bağışıklık sisteminizin en önemli koruyucularından birisi.

Eğer sabah kahvaltısı yapacak zamanınız yoksa en pratik çözüm kepekli ekmeğe hazırlanmış tost. Hem gün içerisinde enerjiye ihtiyaç duyduğunuz karbonhidratı ekmekten hem de zayıflamak için gerekli olan proteini peynirden vücudunuza almış olacaksınız. Kepekli tost iyi bir alternatif olmasının yanında kan seviyesi düşük olan bireyler için doğru bir seçim olmayabilir çünkü kepek kan seviyesinin düşmesine neden olur.

Kadın ve Örgü

Bizi sosyal medyadan da takip edebilirsiniz

www.facebook.com/kadinveorgu

www.twitter.com/kadinveorgu