Zayıflama çayı içince hamile kaldı

Paylaş
 

Naomi isimli 26 yaşındaki genç kız, doğum kontrol hapı içmesine rağmen hamile kaldı. Bunun sebebini araştıran Naomi, zayıflama çaylarıının, doğum kontrol hapınlarını etkisiz hale getirdiğini öne sürdü.

Mamamia.com.au’nun haberine göre 26 yaşındaki Naomi ve erkek arkadaşı 2 yıldır birlikteydi ve iki ayrı kira ödememek için aynı eve taşındılar. Pek çok kişinin kullandığı bir zayıflama çayını 6 aydır kullanan ve kilo vermek isteyen Naomi’nin hayatında bir anda beklenmedik bir gelişme yaşandı.

Doğum kontrol hapı kullanmasına rağmen hamile olduğunu öğrenince şok olan Naomi, zayıflama çayının yan etkilerini araştırdığında bu tür çayların doğum kontrol ilaçlarını etkisiz bırakabileceğini öğrendi.

Kendisi gibi başkalarının da olduğunu söyleyen Naomi,bu kadar önemli bir bilginin çay paketinin üzerinde neden yazmadığı konusunda oldukça kızgın.

İşte Zayıflama çayı içince hamile kaldı haberinin aktörü

hamilelik,yeşil çay,zayıflama çayı

Bitkisel Zayıflama Çayları genel bilgi

Bitkisel zayıflama çayı olarak satılan ürünler (bazıları tamamen bitkisel içerikli olabilir ancak bazılarında sağlığa pek de yararı olmayan kimyasallarda bulunuyor) haftada 3-4 kilo vermenizi sağlayacak mucize ürünler değil.

Ancak bu tip hazır “zayıflama” çayları kişinin kilo kaybetmesine farklı şekillerde yardımcı olabilir. Örneğin, bazı çaylar, vücudun çeşitli nedenlerle tuttuğu fazla suyun atılmasını sağlayarak “kilo verme efekti” yaratabilir.

Bazı bitkisel çaylar ise kişinin metabolizma hızını yükselterek gün içinde yaktığı kalori miktarını arttırabilir. Bitkilerin bu etkileri, sizin sadece çay içerek bir anda kilo vermenizi değil, kilo verirken ekstra yardım almanıza yarar.

Yani, sağlık koşullarınıza uygun bir diyet programını uygulayıp, düzenli olarak spor yaparken, bitkisel zayıflama çaylarından destek alabilirsiniz. Tabii, her bitkisel üründe olduğu gibi zayıflama çaylarının da yan etkileri olabileceğini unutmayın. Örneğin; kafein içeren çaylar uykusuzluğa ve çarpıntıya neden olabilir.

Kendi çayınızı hazırlamak yerine, hazır olarak satılan zayıflama çaylarını kullanmaya karar verirseniz mutlaka Sağlık Bakanlığı onaylı olmasına, içinde yer alan bitkilerin ve diğer maddelerin ambalaj üzerinde veya kullanma kılavuzunda açıkça yer almasına dikkat edin. Herhangi bir sağlık koşulu nedeniyle düzenli olarak ilaç kullanıyorsanız bu çayları tüketmeye başlamadan önce mutlaka doktorunuza danışın.