Verem Şifalı Bitkiler İle Tedavi

Paylaş
 

Verem Şifalı Bitkiler İle Tedavi

Verem hastalığının pek çok belirtileri olmakla beraber, başlıcaları şunlardır:

Öksürük, ateş, balgam çıkarma, sırtın kürek kemiği bölgesinde ağrı, geceleri terleme, ağızdan kan gelmesi ve iştahsızlıktır.

Akciğer veremi, sadece  ciğerlerde kalmayıp başka bölgelere de sıçrayabilir. Mikrobu nefes boruları vasıtasıyla geçer. Yakalanmamak için vücudun kuvvetli ve zinde kalması gerekmektedir.

Günlük yumurta, kınakına, soğan, ceviz, bal, çam filizi, melek otu, tarçın, hindistan cevizi, kantoron kullanılır.

Reçete 1:

Günlük çok taze yumurta, bir kavanoz içine konur ve üzerini kaplayacak şekilde limon suyu ile doldurulur. Bir hafta içinde, yumurta kabuklarıyla eriyecektir. Bu karışımdan mümkün olduğu kadar bolca içilir.

Reçete 2:

Bir ölçü kınakınaya bir ölçü siyah üzüm, iki ölçü de su koyarak yarı yarıya kalana kadar kaynatılır. Süzülerek aç karnına içilir.

Reçete 3:

Aksoğanın suyu sıkılır, gece ayazda bekletilip sabah aç karnına içilir.

Reçete 4:

Taze veya kuru ceviz, balla karıştırılıp bolca yenir.

Reçete 5:

Çamın ufak ve taze filizleri çay gibi kaynatılıp içilir.

Reçete 6:

50 gr. melekotunun yeşil sapı, 5 gr. tarçın ve 5 gr. da hindistan cevizi 100 gün süreyle iki buçuk kilo ispirto içinde bekletilir. Ayrıca 1 kg. suya 2 kg. şeker koyup şerbet hazırlanır ve ikisi karıştırılarak yemeklerden evvel birer bardak içilir.

Reçete 7:

15 gr.  kantoron yaprağı bir litre suda güzelce haşlanır ve yemeklerden evvel birer bardak içilir.

 

Bunların dışında temiz havadar bir yerde istirahat etmeli, vitamini bol gıdalar yemeli ve hiç bir zaman morali bozmamalıdır.