Varisi yok eden havuç macunu elma sirkesi

Varisi yok eden havuç macunu elma sirkesi
Varisi yok eden havuç macunu elma sirkesi

Varisi yok eden havuç macunu elma sirkesi

Varisi yok eden havuç macunu elma sirkesi ve aloe vera ile mümkün. Özellikle ayakta çalışanlarda görülen bu bacaklarda kılcal damarların kan toplanması sorunu erkeklere oranla kadınlarda daha sık görülmektedir. Varisi kısaca anlatmak gerekirse: Kan akışına engel olan bu varisli damarlar genişler ve gözle görülür şekilde kırmızı çizgiler oluşturur.Varisler dolaşım sistemi yetersizliğinden ortaya çıksa da, bunun pek çok farklı nedeni ve tedavisi olabilir.

Varis neden olur? En yaygın nedenleri: obezite, masa başı yaşam tarzı veya hareketsizlik, uzun süre ayakta durmak, doğum kontrol hapı kullanmak, aile geçmişi, sigara içmek, hipertansiyon, yüksek kolesterol veya tromboz (kan pıhtılaşması) sorunları. İlk belirtilere çok dikkat etmeniz gerekiyor, eğer etmezseniz çok ciddi sorunlara yol açabilirler.

Daha önceki yazılarımızda sizlere evde varis bitkisel tedavisini yan, venöz yetmezliğini sarımsak ile tedavi etmeyi göstermiştik. Evde Varis bitkisel tedavi venöz yetmezliği tekrar okumak için tıklayınBugün ise sizlere yazının başında söylediğimiz gibi havuç elma sirkesi ve aloe vera ile varis tedavisini göstereceğiz.

Varisi yok eden havuç macunu elma sirkesi ve aloe vera karışımı

Başka çok etkili bir yöntem de aloe vera, sirke (tercihen elma sirkesi) ve havuç kullanarak bir krem hazırlamak.

Malzemeler:

1/2 fincan kıyılmış havuç.

1/2 su bardağı aloe vera.

Elma sirkesi (birkaç damla).

Kremi hazırlamak için tüm malzemeleri mutfak robotuna koyun. Eğer mutfak robotunuz yoksa blendırda kullanabilirsiniz. Malzemelerin hepsini koyduktan sonra, koyu kıvamlı bir püreye dönüşene kadar ezip karıştırın. Bu kremi varisli damarların üzerine sürüp 30 dakika bekleyin. Ardından soğuk su ile durulayın.

Bu tedavisi uyguladıktan sonra memnun kalırsanız sosyal medya hesaplarınızda paylaşmayı ihmal etmeyin. Sağlıklı günler dileriz.

Bu haberimizi okuyanlar en çok Varisli bacaklara domates tedavisi haberini de okudu. Sizinde ilginizi çekebilir.

loading...