Tüy döken Yulaf Kürü

Paylaş
 

Tüyleri kökünden temizlemek için bir çok yöntem bulunmaktadır. Bunların dudak üstü ve favori dediğimiz yanaklarda olanları en görünen kısımlar olduğu için çok fazla rahatsızlık verici olanlarıdır.

Bal mumu da kullanılan yöntemler arasındadır fakat yulaf kürü en etkilisi diyebiliriz.

Yüzdeki Tüylerinizden Yulaf Kürü İle 15 Dakikada Kurtulun

2 Yemek Kaşığı Bal

2 yemek kaşığı Limon Suyu

1 Yemek kaşığı Yulaf

Uygulanması: Öncelikle malzemeleri güzelce karıştırıyoruz.

Tüylerin azalması gereken bölgeye uyguluyoruz.

15 dakika bekliyoruz

Ilık su ile yıkıyoruz.

Not: Bal yapışan bir madde olduğu için yüzünüzde tüy olmaması gerekir.

Ne Kadar Uygulanmalı: Bu maskeyi haftada 2-3 kez uygulanmalı ve tüylerin yoğunluğuna göre devam edilmelidir.

İbrahim Saraçoğlu Yulaf Samanı Kürü Faydaları

Yulafın Faydaları

Yulafın sağlık açısından pek çok faydası vardır. Yenilerek ve topkikal olarak tüketilebilmesi sağlık açısından çok geniş bir yelpazade fayda sağlamaktadır. Yulafın cilt ve deri sağlığından saç sağlığına, sinir sistemi sağlığından tiroid bezi sağlığının korunmasına kadar bir çok fayda sağlamaktadır. Yulaf özellikle vücudun büyük bir bölümünü kaplayan cilt ve deri sağlığına faydaları anlatmakla bitmez.

Yulafın Cilt Sağlığına Faydaları: Yenilerek tüketilmesi dışında yulafın cilt bakımı olarakta kullanıldığını söylemek mümkün. Yulafın cilt bakımında kullanılması yeni bir değildir, eski mısır ve roma dönemine dayanan bu uygulama M.Ö 2000 li yullara dayanmaktadır.

Sil sağlığı açısından en önemli zöelliklerinden bir tanesi akne tedavilerinde kullanılıyor olmasıdır. Yulafın 15 dakika pişirildkten sonra ılık bir şekilde masaj yapılarak cilde 10 dakika bıyunca uygulanması akne sorunlarının ortadan kalkmasına yardımcı olabilir. Bu uygulama aynı zamanda sivilce sorununun ortadan kalkmasına yardımcı olduğu gibi, pul pul dökülen ciltler için de şifa kaynağı olabilir.

Bir fincan yulafa bir miktar yulaf katarak 15 dakika boyunca kaynatın ve aynı yularıda anlattığımız şekilde cildinize masaj yaparak uygulayın. Uygulama en az 10 dakika sürmelidir. Bu uygulama özellikle donuk ve kuru ciltler için faydalıdır. Cilde uygulandığında  yulaf koruyucu tabaka oluşturur.Kaşıntı ve döküntü probemlerini ortadan kaldırabilmektedir. Bu uyguamayı yaptıktan sonra ılık su ile yüzünüzü durulayın. Haftada bir kere bu uygulamayı yapmanız cildinizin yumuşamasını ve nemlenmesini sağlayacaktır.

Yulafın cildinizi tam anlamıyla sadece nemlendirmesini istiyorsanız yukarıda anlattığımız sütlü yulaf karışımına ayrıca bal katarak cildinize uygulayabilirsiniz. Yalnız balı kaynama esnasında veya kaynama öncesi katmamalısınız bu durumda bal özelliğini yitirebilir. Yulafı souğumaya bırkatığınızda balı karıştırarak cildinize uygulayın. Serbest radikal düşmanı olan bal cildinizin temizlenmesini ve gözneklerin açılmasını sağlayacaktır, bu da cildin sağlıklı bir şekilde hava almasını sağlar.

Yulafın cilt sağlığına sunduğu diğer bir fayda ise kaşıntılıları giderebiliyor olmasıdır. Bazı cilt hastalıklarının neden olduğu kaşıntılar aynı zamanda dökülmey, de beraberinde getirmektedir. Yukarıda bahsettiğimiz uygulamalara ayrıca cilt ve deride meydana gelen kaşıntıları giderebilir. Bu yüzden yaygın olarak deri hastalıklarının tedavisinde de yulaf kullanılmaktadır.

Cilt için doğal bir temizleyici olan yulaf aynı zamanda suçiçeği hastalığının tedavisinde de kullanılmaktadır. Bunun yanında bazı cilt , deri iltihabı ve enfeksiyonalrına karşıda tedavi amaçlı olarak yaygın olarak kullanılır.

Yulaf aynı zamanda cilde doğal bir parlaklık kazanıdır ve aynı zamanda bakterilerin enden olduğu kararma ve sağlığı tehtid eden unsurların ortadan kalkmasına yardımcı olur.

Bu haberi bulmak için aranılan kelimeler: Tüy döken Yulaf Kürü, yulaf kürü ne işe yarar, yulaf kürü nasıl yapılır, yulaf kürü ile tüy dökmek, tüy dökme maskesi, tür dökme kürü, yulaf maskesi, İbrahim Saraçoğlu Yulaf Samanı Kürü Faydaları, Yulafın Faydaları

Kaynak hatunzade.com