Soğan Kabuğu ile Saç Rengi Açma

Paylaş
 

Soğan Kabuğu ile Saç Rengi Açma

Saç rengini açmak isteyen bayanların özellikle denemesi gereken yöntemlerden biride soğan kabuğudur. Saçlarınızı doğal bir yöntemle açmak ve aynı zamanda uzatmak istiyorsanız soğan kabuğu kürünü denemelisiniz.

Saçlarınızı boyattınız ve istediğiniz rengi tutmadı. Hemen telaşa kapılıp sıkıntıya düşmeyin ve tekrar boyatmaya kalkışmayın. Beyaz soğanı saçlarınıza uygulayarak saç renginizde ufak oynamalar yapabilir saçlarınızın rengini daha göz alıcı yapabilirsiniz.

Soğan Kabuğu İle Saç Nasıl Açılır?

Kuru soğan ( beyaz olmalı 1 kilo )
Su ( 1 litre )
Hazırlanışı: Tencereye 1 litre suyu koyun ve üzerine soğan kabuklarını tek tek ayırıp tencereye ilave edin. Kaynayana kadar ocakta tutun ve ılıyana kadar soğan kabuklarını tencerede demlendirin. Demlenme işlemi bittikten sonra soğan suyunu bir süzgeç yardımcı ile ayrı bir yere aktarın ve oradan da püskürtmeli bir şişeye boşaltın.

Saçlarınıza güneşli günlerde tarayarak her saç teline işlemesini sağlayın. Güneş gören bir yerde 1 saat kadar kalıp saçlarınızın kurumasını bekleyin. Zamanla saç renginiz harika bir şekilde açılacaktır. Soğan suyu aynı zamanda saçlarınızın uzamasını da sağlar.

Soğan Kabuğu İle Doğal Röfleler Yapın
Soğan kabukları ( 3 – 4 soğanın kabuğu yeterli )
Su ( yarım litre )
Demlenmiş çay ( 3 yemek kaşığı )

Hazırlanışı: Öncelikle belirtelim ki bu işlem bir kerede saçlarınıza etki etmez en az iki ay uygulamak gerekir ve her defasında taze şekilde hazırlayarak kullanmalısınız. Soğan kabuklarını tencereye ilave edip üzerine suyu ekleyin ve kaynatın. kaynadıktan sonra karışıma demlenmiş çayı koyun ve ılıyana kadar bekletin. Ilıdıktan sonra karışımı süzüp püskürtmeli bir şişe veya bir kavanoza koyun. Banyoda iken son durulama suyu olarak bu soğan suyunu kullanın.

2 ay süresince her banyodan sonra bu yöntemi uyguladığınızda saçlarınız süre sonunda doğal bir şekilde röfleli duracaktır. Soğan suyunun aynı zamanda saçı beslediğini ve uzatma özelliği olduğunu da unutmayın.

 

Soğan Kabuğu ile Saç Rengi Açma, soğan kabuğu saç rengi kimlere yakışır, soğan kabuğu saç rengi nasıl elde edilir, soğan kabuğu saç rengi hangi tene gider, soğan kabuğu saç rengi kaç numara, soğan kabuğu saç rengi açma, soğan kabuğu saç rengi hangi markalarda var, soğan kabuğu ile saç rengi açma tarifi, soğan kabuğu saç rengi örnekleri