Skandal gizli kayıtla ortaya çıktı

Paylaş
 

ABD’nin Virginia Eyaleti’nin Reston kentinde kolonoskopi ameliyatı olan bir erkek hasta, doktoru Soloman Shah’ın ameliyat sonrası talimatlarını anlayabilmek için anestezi almadan önce cep telefonunun kayıt düğmesine bastı. Ameliyat süresince cep telefonu ameliyata giren doktor ve yardımcılarının sohbetlerini kaydetti.

Ameliyat süresince akıllı telefonu ile doktor ve yardımcılarının sohbetlerini gizlice kaydeden hasta, baygın bir haldeyken yaşananların hesabını sormak için harekete geçti.

Doktor Soloman Shah ve yardımcılarının kendisini aşağılayan ve alay eden konuşmalar yaptığını ortaya çıkaran hasta, konuyu mahkemeye taşıdı.

Ntv’nin haberine göre söz konusu ses kaydında, anestezi uzmanının “Şimdi seni suratının ortasına bir yumruk atarak uyandırmak istiyorum” ifadelerini kullandığını belirten hasta, ameliyata girenlerden 500 bin dolar (1.3 milyon TL) tazminat istiyor.

Söz konusu videonun ortaya çıkmasıyla birlikte doktor hasta ilişkisi yeniden tartışma konusu olurken suçlanan doktorlar, hastanın herhangi bir fiziki zarara uğramadığını iddia etti.