Şal Yaka Hırka Nasıl Örülür

Paylaş
 

Şal Yaka Hırka Nasıl Örülür Videolu Resimli Anlatım

Bu Güzel Şal Yaka Hırkayı örmek için 3 yumak orta kalınlıkta ip kullandık. Şişimiz ise 4.5 nolu şiş

   Önler:

70 ilmek başlanır. 4 haroşo sırası örülür. 5.sıra düz örgü olarak örülür. Arka yüzde 3 ilmek ters örgü örülür. bir dolayarak artış yapılır. 3 ilmek ters, bir dolar 3 ilmek ters bir dola …. şeklinde sıra sonuna kadar devam edilir. Ön yüzde bir sıra düz, arkası ters örgü örülür. Önde yine 4 ajur ve 5 haroşa kısım yapılır. En son haroşa kısım 5 haroşa sırası örülerek, bütün ilmekler kesilir.

Aynı şekilde bir parça daha örülür. En son haroşa grubun 3. sırasında sağdan 120 ilmek örülür. 2 ilmek kesilerek bir ilik açılır. Arka yüzde 2 ilmek kestiğimiz yere 2 ilmek atılarak devam edilir.

     Arka:

Ön parçanın etek kısmındaki dikiş ortalanarak 60 ilmek alınır. 5 cm düz örgü örülür. Kol evri için sağdan ve soldan 3.2.1 ilmek kesilerek ; beden boyu 18 cm olana kadar düz örgü örülür ve ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

Kollar:

34 ilmek başlanır. 5 diş haroşa sırası örülür. 6 sıra ara ile iki başlardan birer ilmek 10 defa arttırılır. Kol boyu 28 cm olduğunda sağdan ve soldan 3,2, ve 17 defa birer ilmek kesilir. Kalan 10 ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

Ayrıca

Haroşa örgü nasıl örülür?

hırka1

hırka2

 

 

Şal Yaka Hırka Nasıl Örülür, şal yaka kız hırkası, cocuk hırkası nasıl örülür, resimli videolu anlatımlı örgüler,  derya baykal kız hırka anlatımlı, haroşa örgü, düz örgü, ters örgü , şiş ve örgü, derya baykal mart nisan mayıs haziran temmuz ağustos eylül ekim kasım aralık ocak şubat örgüler