Ruj sürerken nelere dikkat edilmeli

Paylaş
 

Makyajınız bittikten sonra ruj sürmek en eğlenceli işlemlerden bir tanesidir. Kontör uygulayıp onu daha ön plana çıkarmak veya gölgelendirmeye yaparak daha belirgin bir hale getirmek bayanların en zevk aldığı uygulamalardandır. Fakat ruj sürerken yapılan en küçük hata bile makyajın istemediğimiz gibi olmasına yol açabiliyor. Bu yüzden bizde sizler için ruj sürerken en sık yapılan hatalar listesini derledik. Size harika bir Ruj sürerken nelere dikkat edilmeli isimli haber klavuzu hazırladık. Umarım okuyunca faydasını görürsünüz.

Ruj sürmeden önce mutlaka dudaklarınızı nemlendirmenizi öneriyoruz. Her ne kadar kabul etmesekte rujda içinde belirli miktarda kimyasal ürünler bulundurmaktadır. Dudaklarımızı ileride yıpratmaması ve rujun dudaklarınızda daha iyi, uzun kalması için mutlaka nemlendirici uygulayın.

Kusursuz bir ruj sürmek istiyorsanız dudağınızın üzerinde bulunan ölü hücrelerden kurtulmaya ne dersiniz? Herkes hayatında bir defada olsa mutlaka dudak peelingi uygulamalıdır. Kendinize uygun bir dudak ürünü seçerek peelinginizi yaptıktan sonra nemlendirici sürmeyi unutmayın.

Bazen aldığınız rujun rengi dudaklarınızda bambaşka bir renge dönüşür. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak adına ruju sürmeden önce kapatıcı veya fondöten ile dudaklarınızı astarlayın. Bu yöntem ile rujun gerçek rengini keşfedeceksiniz.

Sizde rujunuzu dişlerine bulaştıranlardan mısınız? Yada kahve içerken fincanda rujunuzu mu görünüyorsunuz? Elbette ki bu çok can sıkıcı bir durum. Bu durumdan kurtulmak adına yapabileceğiniz bir yöntem var aslında… Ruj sürme işlemi bittikten sonra dudaklarınızı peçete ile örtün. Daha sonra allık veya pudra pırçasıyla bastırın. Fazla ruj peçeteye geçerek gün boyunca rahat olmanızı sağlayacaktır.

Bayanların en sık yaptığı hatalardan biride ruju sürmeye yanlış yerden başlamak! Unutmayalım ki ruj ilk olarak merkez kısımlara sürülmektedir. En sonunda ise kenarlara sürerek işleminizi bitirebilirsiniz.

Günümüzde bayanların çoğunun dudak kalemi kullanma alışkanlığı maalesef yok. Eğer sizde büyük ve dolgun dudaklara sahip olmak istiyorsanız mutlaka ruj sürmeden önce dudak kalemi ile dudaklarınızı çerçeveleyin. Eğer benim zaten dudaklarım büyük diyorsanız rujunuza kusursuzluk vermek adına her zaman rahatça kullanabilirsiniz.

Rujunuzun rengi ten renginizle mutlaka uyum içerisinde olmalıdır. Yoksa kötü bir görünüm sergilemenize neden olabilir. Açık tenli bayanlarımız genellikle klasik kırmızı tonları kullanabilir. Koyu tenli bayanlarımıza ise tuğla kırmızısı olarak adlandırdığımız tonlar daha çok yakışacaktır.