Protein Deposu Bıldırcın Yumurtası

Paylaş
 

Protein deposu bıldırcın yumurtası

Tavuk yumurtasına oranla içeriğinde daha fazla mineral barındıran bıldırcın yumurtası, birçok hastalığa iyi geliyor.

Bıldırcın yumurtası, içerdiği minerallerle adeta sağlık deposu gibi. Özellikle çocukların bağışıklık sistemini güçlendirmede yardımcı olan bıldırcın yumurtası, hastalığa neden olan mikroplardan da korunma sağlıyor.

Her ne kadar bıldırcın yumurtası ile ilgili bilimsel bir veri olmasa da uzmanlar bıldırcın yumurtasının üst solunum yolları enfeksiyonuna iyi geldiği konusunda hemfikir.

İşte bıldırcın yumurtasının sağlığa yararları;

-Çocukların sağlıklı bir şekilde gelişmesinde ve iştahlarının artmasında kullanılabilir.

-Kansızlık ve anemi tedavisinde önerilen bir besindir.

-Yüksek miktarda afrodizyak içermesinin yanında hücre yenilenmesini sağlar.

-Öksürük, astım, bronşit ve nefes darlığı gibi rahatsızlıklardan kurtulmada başvurulacak yöntemdir.

-Hastaların ameliyatlar sonrasında daha çabuk iyileşmesine yardımcı olur.

Bıldırcın yumurtasının kullanılışı

Bir adet bıldırcın yumurtasını bal ve bir bardak sütle karıştırıp iyice çalkalayın. Karışımı buzdolabından çıkardıktan 10 dakika sonra için. 15 gün süreyle sabahları aç karnına tüketin. Ayda 5-10 adet yumurta içmeye en az 3 ay devam edebilirsiniz.

Doğal yollardan zinde kalmanızın doğru adresi,tavuk yumurtasına nazaran 5 kat daha fazla fosfor, 8 kat daha fazla demir ve 9 kat daha fazla protein içeren bıldırcın yumurtası süt ve balla karıştırıldığında astım öksürük ve alerjiye de çok iyi geliyor.

 

Protein Deposu Bıldırcın Yumurtası, bıldırcın, bıldırcın yumurtası, tavuk yumurtası mı bıldırcın yumurtası mı daha faydalı, spor için bıldırcın yumurtası, bıldırcın yumurtası çiğ yenir mi, yumurta çiğ yenir mi,