Kadın ve Örgü
Peribacası Atkı Nasıl Örülür  Derya Baykal

Peribacası Atkı Nasıl Örülür Derya Baykal

Peribacası Atkı Nasıl Örülür  Derya Baykal

Bugünkü projemizin adı peri bacaları. Kapadokya’nın incisi sihirli bacalar. Bizim bacaların sırrı ise artan eksilen ilmeklerde. Peri bacalarından atkı nasıl örülür ? Bunun için 5 numara bir şişe orta kalınlıkta bir yüne . yün iğnesine ( neden derseniz bunun ortada bir hilesi var . Birazdan göstericem. makasa ihtiyacımız var. Zor gibi gözükse de herkes kolaylıkla yapabilir. Çok güzel bir model ve herkes çok beğeniyor. Uçlarında küçük detaylar var . Hakikaten güzel bir atkı. Siz bu modelle neler yapabilirsiniz. Battaniye  yastık diz örtüsü perde yapabilirsiniz. Bu bir flosh ip . Ama inanın bu öreceğimiz yünlede çok güzel düştü. Bunu dantel ipliği ile yaparsanız perde yaparsınız. Tamamen size kalmış bir durum.

Şimdi sihirli bacaların böyle boynumuza astığımız zaman iki taraftan boynumuza dik gelmesi lazım. Orta yerinde bir dikiş izi var . Yani bacaların bir kısmı böyle gidiyor . bir kısmı böyle gidiyor. Tepesindede bişi var.

Bu atkı için 36 tane ilmek atmaya ihtiyacınız var. 5numara şişimiz ile herkes nası ilmek atıyorsa bu şekilde atacak. 36 ya kadar içinizden sayarak içinizden örmeye başlıyoruz. Neden 36 . çünkü 4 ün katları ve kenardada ister 6 ister 8 bırakabilirsiniz.

Peribacası Atkı Nasıl Örülür  Derya Baykal, Peri bacası örgü, farklı tarz örgüler, derya baykal 2016 örgüleri

İletişim ve Reklam adresi reklam@kadinveorgu.com