Parmak kız bakın şimdi nasıl?

Amilia Taylor 284 gram ağırlıkla dünyaya gelen ve tüm dünyayı minicik boyutuyla hayrete düşüren mucize bir bebek. Bu kadar minik bir prematüre bebeğin hayatta kalması ise annesinin doktorlara söylediği ufak bir yalanla gerçekleşti.
Paylaş
 

Amilia Taylor 284 gram ağırlıkla dünyaya gelen ve tüm dünyayı minicik boyutuyla hayrete düşüren mucize bir bebek. Bu kadar minik bir prematüre bebeğin hayatta kalması ise annesinin doktorlara söylediği ufak bir yalanla gerçekleşti. Dünyanın en küçük bebeği olarak bilinene o mucize kız bebek artık oldukça sağlıklı…

Parmak kız bakın şimdi nasıl?

Dünya gündemine oturan Amilia Taylor dünyaya geldiğinde henüz 21 haftalıktı. Minik kız çocuğunun bugün hala hayatta olmasının sebebi ise annesinin doktorlara bebeğinin 24 aylık olduğunu söylemesi. Böylece doktrolar kürtaj limitini aştığını düşündükleri bebeği kurtarmak için her şeyi yaptı ve başardılar. Dünyanın en küçük bebeği hayata tutundu. Bebeğin annesi Sonya ise “Ona ilk baktığım andan itibaren yaşayacağını biliyordum” diyor. Doktorlar bebeğin gerçek yaşını ise 1 ay sonra anlamışlardı. 4 ay hastanede kaldıktan sonra normal hayata dönen Amilia Taylor bugün sağlıklı bir şekilde hayatını sürdürüyor.