Kadın ve Örgü
Parlayan Bir Cilt İçin 11 Bitkisel Güzellik Yöntemi

Parlayan Bir Cilt İçin 11 Bitkisel Güzellik Yöntemi

Parlayan Bir Cilt İçin 11 Bitkisel Güzellik Yöntemi

Parlak ve pürüzsüz bir cilt vaadiyle her yıl birçok ürün piyasaya sürülüyor. Bunların hepsini denemeye ne zaman ne de bütçemiz elverir. Tabi denerken de işe yaramadığını görmek hem motivasyonumuzu bozacak hemde o ürüne verdiğimiz dünya kadar para boşa gidecek. Ayrıca 1 ayda inanılmaz değişim diye ile sürdükleri ürün çoğunlukla kimyasal içerdiği için cildimizi daha çok tahriş edecek ve geri dönüşü çok zor olacak bir yola sürükleyecek. Aslında basit bir kaç uygulama ile hem doğal hem de zararsız parlak ve pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz.

İşte mutfaktaki malzemelerinizi kullanarak yapabileceğiniz ucuz, kalıcı ve bitkisel 11 güzellik sırrı daha;

1. Üzüm – Yüzünüze süreceğiniz bir kaç üzüm ışıltı ve parlaklık sağlar.

üzüm cilt

2. Salatalık Suyu + Gliserin + Gül Suyu – Salatalık suyu, gliserin ve gül suyu birbirine karıştırılması çok etkilidir. Özellikle güneşli ve sıcak yaz aylarında güneşin zararlı ışınlarına karşı cildi koruyarak parlaklık sağlar. Uygulamayı dışarı çıkmadan önce ve eve döndüğünüzde ard arda yaparsanız daha verimli olur.

salatalık

3. Sandal Ağacı + Zerdeçal + Süt – Birer kaşık kadar sandal ağacı tozu ve zerdeçal tozunu biraz sütle ince bir hamur yapın. Yüzünüzde uygulayın, birkaç dakika bekletin ve doğal bir parlaklık, tazelik ve güzellik sizin olsun.

zerdaçal süt

4. Bal + Krem (yoğurtta olabilir) – Bal ve kremi yada bal ve yoğurdu karıştırarak elde edeceğiniz karışımı cildinize uyguladığınızda, anti-aging etkisi gösteren bu karışım kırışıkları engellerken yumuşaklık, serinlik ve parlaklık verir. Özellikle kış aylarında uygulanması soğuklara karşı cildinizi korur.

bal krema

5. Domates Suyu + Limon Suyu – Limon suyuyla karıştırılan domates suyu yüze sürüldüğünde parlaklık ve yumuşaklık sağlar.

domates limon

 

6. Zerdeçal Tozu + Buğday Unu + Susam Yağı – Zerdaçal tozu, buğday unu ve susam yağından hazırlayacağınız karışımı yüzünüzde ve vucudunuzda istenmeyen tüylerden kurtulmak istediğiniz bölgeye uygulayın,

zerdeçal susam yağı

7. Taze Süt + Tuz + Limon Suyu – Yarım bardak süte bir kaşık limon ve biraz tuz ekip karıştırın, karışımı cildinize uygulayın; temizler ve cildin gözeneklerini açar.

8. Lahana Suyu + Bal – Lahana suyu ile karıştırılıp cilde uygulanan ballı maske kırışıklıkları engeller.

9. Havuç Suyu – Sıkma yada rendeleme yöntemiyle elde edebileceğiniz bir miktar havuç suyu cilde sürüldüğünde mükemmel gelir, parlatır. Ayrıca içecek olarak da tüketebileceğiniz havuç suyu vitaminsel olarak en zengin içeceklerin başında gelir.

10. Tarçın + Bal – 1 kaşık bal ve 1 kaşık tarçın tozu ile bir hamur yapın. Yatmadan önce bu hamuru sivilce üzerine sürün ve gece boyunca bırakın. Sivilcenin kuruduğunu hatta izinin dahi yok olduğunu görebileceksiniz.

11. Kayısı + Yoğurt – Kayısı ve yoğurdu karıştırarak elde ettiğiniz hamuru yüzünüze uygulayın. Karışım deriyi geliştirirken yeni ve taze bir görünüm verir. Eğer cildinizde kuruluk problemi varsa karışıma bal da ekleyebilirsiniz.

 

Tüm bu uygulamalar sağlıklı, temiz, parlak ve canlı bir cilde sahip olmanıza ciddi oranda yardımcı olacaktır. Doğal bitkisel güzellik ipuçlarını takip edin ve güvenle uygulayın. Deneyimlerinizi ve fikirlerinizi aşağıdaki yorum alanında paylaşabilirsiniz.

 

salatalık gliserin gül suyu, sandal ağacı süt zerdeçal, bal krema, bal tarçın, üzüm maskesi, güzellik maskeleri, sivilce giderici maske, tüy dökücü maske

İletişim ve Reklam adresi reklam@kadinveorgu.com