Parfümünüzün kalıcı olması için yapılacaklar

Paylaş
 

Size çok basit bir tarifle ayrıca basit bir ipucu vereceğiz. Bu tarifle en sevdiğiniz parfümünüzü yanınızda taşımadan gün boyu istediğiniz gibi kokabileceksiniz.

Parfümünüzün kremini yapın!

En sevdiğiniz parfümün kokusunu kalıcılaştırmak mı istiyorsunuz, o zaman iki yolu var. Birincisi eğer varsa parfümünüzün aynı kokudaki vücut kremini almak…. Ama bu çok kullanışlı bir yöntem değil çünkü her markanın bu tarz ürünleri olmayabiliyor. Ama  kokusuz bir vücut kremi alıp en sevdiğiniz parfümden bir kaç damla kreme damlatır ve karıştırırsanız aynı sonucu elde edeceğiniz bir parfümlü kreminiz olur.

Bu parfümlü kremi duş sonrası tüm vücudunuza sürer ve ardından parfümü kullanırsanız etkisinin çok uzun süre devam edeceğine emin olabilirsiniz.

Bonus İpucu: Sıkı kapaklı minik bir şişe ya da krem kutusu edinin. Kulak temizlemekte kullanılan çubukları ikiye bölerek pamuklarına parfüm sıkın ve hemen kutuya koyarak ıslak kalmalarını sağlayın. Yanınızda taşıyabilir ve parfümünüzü tazelemeye ihtiyaç duydukça kulak arkasına, koltuk altına ya da boyna sürebilirsiniz.

İşte o öneriler;

* Parfümü duştan hemen sonra ve giyinmeden hemen önce sıkın. Böylelikle vücudunuzdaki nem kokuyu hapsederek kıyafetlerinizde istenmedik izlerin de önüne geçecektir.

* Parfümü sıkma yeri olarak nabız alınan sıcak bölgeleri seçin. Bu bölgeler; bilekleriniz, boynunuz, dirsek içiniz, dizlerinizin arkası veya ayak bilekleriniz olabilir.

* Nabız noktalarınıza parfümünüzü sıkmadan önce o bölgeye biraz vazelin sürün. Vazelin kokuyu derinizde kuru tene göre daha çok tutacaktır.

* Parfümünüzü nemli ve sıcak ortamlarda saklamayın. Bu parfümün koku kalitesini azaltacaktır.

* Alkol içeren parfümleri direk saçınıza sıkmak saçınızı kurutarak zarar verecektir. Bu nedenle parfümünüzü ilk fırçanıza sıkın ve saçınızı bu fırçayla tarayın.

* Parfümünüzü yanınıza alarak size yük olmasını istemiyorsanız, istediğiniz miktar kadar kulak çubuklarına sıkın ve plastik bir poşete koyun. Böylece gün boyu istediğiniz anda kokunuzu yenileyebilme şansınız olacak.

Sevimli bakkal uzmanları ” Parfümünüzün kalıcı olması için yapılacaklar ne ? ” sorusunu  Sizin için Cevapladılar 

Parfümün kalıcı olması için neler yapılmalıdır?

Kadınlar için parfümün kalıcı olmasının püf noktalarından biri, saç nemliyken parfümü saç fırçasına sıkarak ya da doğallığından emin olduğumuz saçlarda kendi saçımıza sıkarak, kurumaya bırakıldığında en uzun koku saçta taşınabilir. Saçlar toplu kullanılıyorsa, boyun ve kulak arkası açık kalacağından dolayı, kulak arkası ve boyun bölgesine sıkılabilir.

Saç açık kullanılıyorsa, boyun bölgesi ve kulak arkasına sıkmaktan kaçınılmalıdır. Çünkü saç salındığında boyun hava alamayacağından dolayı, oraya sıkılan koku molekülleri ekşime reaksiyonu gösterecektir.

Omuz üstü, dirsek içerisi, diz kapağının arka bölümleri gibi kısımlara sıkıldığında kokunun kalıcılığı ve performansı daha yoğun olur.

Yaz aylarında sırtı açık bir elbise ya da bluz giyildiğinde, sırta sıkılan parfümlerin de kalıcılığı daha fazla olacaktır.

Hatalardan bir tanesi, kol üstüne parfüm sıkılması olmaktadır. Kolun üzerine sıkılan parfümde moleküller çabuk uçar.

Erkeklerde kol üstünde sıkılan kokular daha kalıcı olmaktadır.