Öksürük İçin Doğal Çözüm

Paylaş
 

Öksürük İçin Doğal Çözüm

Öksürüğe Çare – Öksürük Kesici Bitkisel Tedavi

Öksürüğe neler iyi gelir? Öksürük kesici yöntemler nelerdir… İşte çareleri

Öksürük denilince pek çoğumuz tedavisinde doğal yöntem olarak nane limonu tercih ederiz. Fakat bazen öksürüğü kesmek için nane limon yeterli kalmayabiliyor. Aslında evdeki malzemelerinizle kolaylıkla hazırlayabileceğiniz öksürük kesici karışımlar mevcut. Bu yazımız da sizlere bu karışımlardan ve bunların yanı sıra diğer iyi gelen yöntemlerden bahsedeceğiz…

● Öksürük Nasıl Geçer, Bitkisel Tedaviler ve Şifalı Bitkilerin Kullanımı… (İHTİYACINIZ OLAN HERŞEYİ BU YAZIDA BULABİLİRSİNİZ)

1-) Ayva yaprağı ve ıhlamur birlikte kaynatılıp tüketilirse öksürüğe iyi gelir.

2-) Tarçın, ıhlamur, zencefil, ayva, kabuklu elma ve kabuklarıyla limonu karıştırarak birlikte kaynatın. Bu karışımı  içmek göğsünüzü yumuşatacak ve öksürüğünüzü geçirecektir.

3-) 1 adet elmanın kabuklarını soyun ve içine bir kaç tane de elmanın çekirdeklerinden ekleyin. 2 adet karanfil, bir miktar ıhlamur, 1 dilim limon ve isteğe bağlı olarak 1 kabuk tarçın ilave edip karışımı kaynatın. Dilerseniz tatlandırıcı olarak 1 kaşık bal ilave edebilirsiniz. Sıcak olarak tüketmenizi tavsiye ederiz. Çocuklar için ılık tüketimi önerilir.

4-) 1 tatlı kaşığı bal ve 1 çay kaşığı karabiber karıştırılır. Bu karışıma süt ilave edilerek tüketilir. Ballı karabiber karışımı öksürüğü keser.

5-) Bir miktar zeytinyağını azıcık ısıtın. İçerisine karabiber ekleyerek biraz yakın ve ocaktan alın. Ilık bir hale geldiğinde sırtınıza ve göğsünüze iyice yedirerek sürün. Vücut zeytinyağlı karabiber karışımını emdikten sonra sıcak bir bez örtün ve kıyafetinizi giyin.

6-) 1 tatlı kaşığı balın içerisine bir miktar toz zencefil ekleyin ve macun kıvamına getirerek tüketin. Bu zencefilli bal karışımı öksürüğe ve boğazınıza iyi gelecektir. Bu karışım en çok tercih edilen yöntemler arasındadır. Ancak çocuklar için tavsiye edilmez.

7-) 2 tatlı kaşığı dut pekmezinin içerisine bir miktar karabiber ekleyin ve günde 1 kaşık tüketin. Düzenli kullanımda 1-2 gün içinde öksürüğünüzü geçirecektir.

😎 Bir miktar nişastayı su ile birlikte kaynatın. İçerisine portakal veya limon suyu ilave edin. Dilerseniz tatlandırıcı olarak bir miktar pekmez ilave edebilirsiniz. Hazırladığınız bu karışımı ılık olarak tüketmenizi öneririz.

9-) Eğer çocuğunuzun öksürük problemi var ise çocuğunuz uyumadan önce oda sıcaklığına getirilmiş balı çocuğunuzun sırtına sürün ve üzerini kağıt havlu ile kapatın. 2-3 kez tekrarladığınızda çocuğunuzun öksürüğü kesilecektir.

10-) Bebekler için ise bir miktar kekik ile suyu karıştırın ve içerisine bir miktarda bal ilave edin. Ilık bir şekilde bebeğinize verebilirsiniz.

11-) Bütün bu karışımların yanı sıra öksürük tedavisi için öksürük pastilleri veya ballı ve bitkisel çaylar da boğazda kuruluğu gidererek öksürüğü gidermektedir.

Yukarıdaki karışımların hepsi doğal ve bitkisel olduğu için öksürük haricinde soğuk algınlığı, nezle ve grip gibi hastalıkların iyileşmesi için de kullanılabilir.

Verem Şifalı Bitkiler İle Tedavi