Odaya sinen sigara kokusundan kurtulma yolları

Paylaş
 

Odaya Sinmiş Sigara Kokusunu Giderme. İçen insanların farkında olmadığı ama aslında hem sağlık açısından hemde temizlik açısından Odaya Sinmiş Sigara Kokusunu tehlikelidir. Peki bu kokudan nasıl kurtulacaksınız.

Sigara içen kişilerin pek fark edemedikleri, ama içmeyen kişiler için sigara kokusu bir kabus nedenidir. Evin içindeki sigara kokusu, aradan saatler geçse bile, havalandırmaya rağmen bir türlü ortamı terketmez.

İçildiği ortamda yüzeylere sinen ve kokuya neden olan Türkçede yaygın olarak kullanılan Sigara katranı, İngilizcesi Tar (Total Aerosol Residue) olan sigaranın kısmi yanması sonucu dumanı oluşturan katı kısımdır. Bu koku, Sigara katranında bulunan fenol türevleri; lignin, selüloz ve diğer bitki pigmentlerinin pirolizinden kaynaklanır. Yoğun sigara kokusundan rahatsız olduğumuz ortamlarda sigara kokusunu azaltmak için bazı çözümler vardır.

Bazı zararlı alışkanlıklar sadece bu alışkanlıklara sahip olan kişileri değil, aynı zamanda çevresindekileri de etkiler. Elbette bunun için en iyi örneklerden biri de sigara ve sigara kokusu!

Her evin kendine has bir kokusu vardır. Ancak söz konusu koku sigara kokusu olduğunda bu pek de hoş bir durum sayılmaz. Dışarı çıktığınızda üzerinize sinen sigara kokusundan eve geldiğinizde arınmanız gayet kolay ancak bu koku evinize sindiği zaman biraz daha fazla efor sarf etmeniz gerekebilir. Biz de sizin için, evinize sinen sigara kokusundan kurtulmanızı sağlayacak en etkili ve kolay yolları araştırdık! Hazır mısınız?

Odaya sinen sigara kokusundan kurtulma yolları foto galeri