Muz kabuklarından sanat eseri yapımı

Paylaş
 

Hollandalı sanatçı ve tasarımcı olan Stephan Brusche’nin muzların kabuğuyla ve ek çizimleriyle yaptığı Beatles, Nuh’un Gemisi, Adem’in Yaratılışı freski, Madonna ve Homer Simpson tasarımları çok ilginç bularak sizlerin de görmesini istedim.

İlk başlarda hobi olarak bu Muz kabuklarından sanat eseri yapımı ile uğraşan Stephan Brusche yaptığı eserleri görenlerin çok beğenmesi üzerine işi biraz da ileri götürmeye karar vermiş.

Şimdilerde iyi bir gelir elde eden başarılı sanatçı Muz kabuklarından sanat eseri yapımı dalında ilk ve tek sayılır.

İşte Muz kabuklarından sanat eseri yapımı foto galerisi

Stephan Brusche kimdir ?

Stephan Brusche 2008 den beri TUİ Hollanda’da çalışıyor , Grafisch Lyceum Amsterdam da okudu ve Nefferth Bernadina ile evli, muzlardan sanat eseri yapıyor. Rotherdam’da yaşıyor. Web sitesi : sb77.nl

Muz ile ilgili diğer haberlerimizi okumak için alttaki başlıklara tıklayabilirsiniz.

Kararmış Muzlar saç kurutma ile nasıl sarıya dönüştürülür?

Günde 20 muz yiyen hamile kadının son hali!

Muzun Öne Çıkan Faydaları

Kalp ve Damar Sağlığı: 1 muz yaklaşık 540 mg potasyum içerir ve potasyum kalp ve damar sağlığını korumak, tansiyonu kontrol altında tutmak için kilit minerallerden biridir. Muz gibi potasyum bakımından zengin gıdaların tansiyon üzerine olumlu etkileri çeşitli bilimsel araştırmalarla doğrulanmıştır. Örneğin ABD’de 40 bin erkek üzerinde yapılan bir araştırmada yüksek oranda lif içeren ve potasyum bakımından zengin bir beslenme programını takip edenlerin kalp krizi ve felç geçirme risklerinin önemli oranda azaldığı tespit edilmiş.

Sonuçları “Archives of Internal Medicine”de yayınlanan bir diğer çalışmada ise muz ve benzeri yüksek lifli gıdaların düzenli olarak tüketilmesi (günde en az 21 gr besin lifi) kalp hastalığına yakalanma riskini %12, damar tıkanıklığına yakalanma riskini %11 oranında düşürüyor. 10 bin yetişkinin 19 yıl boyunca takip edilmesi ile elde edilen bu sonuçlar besin lifinin hayatı tehtid eden hastalıklar üzerinde nasıl bir etkisi olduğunu görmek adına oldukça önemli.