Meyve Sineği Nasıl Yok Edilir?

Paylaş
 

Merhaba arkadaşlar… Her şey alttaki yazı ile başladı… Bir kullanıcımız böyle bir yardım istedi ve biz de gereken haberi yapmaktan başka çare kalmadı 🙂

İşte o yardım çağrısı:

Yaaa ne yaptıysam su küçük sineklerden kurtulamadım, yok mu bunun bir çaresi arkadaşlar, çıldıracağım. Hiç bir şeyi açıkta bırakmıyorum, bulaşıkta hiç bırakmıyorum yine ürüyor bu sinekler. Nereden geliyor bilmiyorum, lütfen yardım-akıl verin bana. Meyveleri bile poşetin içinde saklar oldum artık. Ne domates, ne meyve hiç bir şey yok açıkta. Çöp deseniz o da keza her aksam atılıyor. Paranoyak olacağım artık. 

Hemen Meyve Sineği Nasıl Yok Edilir? videomuza geçmeden önce denemiş olabileceğiniz yöntemleri bir başlıkta topladık .

Dolaptaki küçük sineklerden kurtulmanız için yapabilecekleriniz.

 • Dolabın içine bol miktarda cam sil sıkabilirsiniz. Cam silin içindeki yapışkan madde sayesinde sineklerin kanatları yapışıyor ve uçma nitelikleri bir süre etkisiz oluyor. Uçamayan sinekleri bez ile silerek dolaptan temizleyebilirsiniz. Lakin hala dolabın belli yerlerinde sineklerin yumurtası bulunduğu için onlarında temizlenmesi gerekiyor.
 • Buzdolabını temizlemek için: Sıcak suyun içerisine sabun ve çamaşır suyu katin. Ulaşabildiği her yerini bir bez sayesinde silin. Çamaşır suyu mikropların kırılmasına yardımcı olup sineklerin yumurtalarını da öldürecektir.
 • Bir kaba bal koyun: Buzdolabın bir kaç yerine içinde bal olan kaplar yerleştirin. Bal kokusu sinekleri kendine çekecek ve yapışkan özelliği sayesinde yapışmalarını sağlayacaktır. Tüm sineklerin temizlediğinden emin olduktan sonra yukarıdaki temizleme sekli ile dolabı temizleyin.
 • Sinekleri elektrik süpürgesine çektirebilirsiniz. Kapağı açtığımızda sineklerin başka yere uçmalarını engellemek için buzdolabın etrafına naylon poşet yapıştırın, kapağı açacak kadar genişlikte olsun. Dolabın kapağını acın ve gülcü bir elektrik süpürgesini içine sokarak havada uçan sinekleri içine çektirebilirsiniz. Bu işlem ardından mutlaka yeniden yukarıdaki işlem gibi silinmesi gerekiyor.

  Videoda anlatılanları özetlemek gerekirse, evde kahvaltılıkları sakladığınız bir kavanoza yada karton bardağa sineklerin en sevdiği meyveleri birkaç dilim olarak atıyoruz 🙂

  Daha sonra üzerini streç film ile kapatıyoruz ve ortasına bıçak ya da kürdan yardımı ile bir delik bırakıyoruz.

  Bu delik sineklerimizin kokuya geldikleri için tuzağımıza gireceği yer olacak 🙂

  İçeri giren sinek önce beslenecek işini görecek ama gitmek istediğinde acı gerçeği anlayacak 🙂

  O artık karnı tok ama özgür olmayan bir sinek:)

  Tuzağımıza düşen sinekler birkaç saat içerisinde çoğalacak ve mutfakta odada dolaşan sinir bozucu sineklerin artık olmadığını farkedeceksiniz…

  Lütfen olabildiğince fazla hanıma ulaşması için bu haberi paylaşalım hanımlar 🙂

   

  Buyrun videomuz… iyi seyirler

  Meyve Sineği Nasıl Yok Edilir? videolu anlatım

BU videomuzu izleyenler daha sonra en çok bu haberi okudu

İlginizi çekebilir.

Bulaşık teliyle nasıl ateş yakılır? videolu anlatım