Kadın ve Örgü
Marul ile sivilceden kurtulun

Marul ile sivilceden kurtulun

Aşırı yağlı ve dengesiz beslenme, hormonal bozukluklar ile psikolojik durumlar sivilceye neden olabiliyor. Uzmanlar buna karşı marul yaprağı suyunu tavsiye ediyor.. Marul ile sivilceden kurtulun

Siyah nokta ve sivilceler özellikle gençlik çağlarında daha fazla görülen ve görünümümüzü etkileyen bir faktördür. Çoğumuz çeşitli yollar deneyerek görünümümüzü düzenlemek, siyah nokta ve sivilcelerden kurtulmak isteriz. Peki ya bunu Marul ile yapmak mümkün müdür? Hatta  günde gerçekten mümkün hem kolay hem de ekonomik bir yol değil mi?

Marul A, C, E, B1, B2, B3 ve B6 vitaminleri ve kalsiyum, magnezyum, demir ve bakır bakımından çok zengin bir bitkidir. bu yüzden sivilceleri dezenfekte edecek ve cildinizi besleyerek bunları teninizden uzaklaştıracaktır.

Marul ile sivilceden kurtulun hrem de 3 günde!

25 gram marul – 2,3 yaprak kadar

3 su bardağı su

Yapılışı

Marulları güzelce yıkayıp ince ince doğrayın. 3 bardak suda yarım saat kadar kaynatıp süzün marul yapraklarını çöpe atabilirsiniz bütün vitaminleri kaynadığından dolayı suyuna geçecektir. Bu suyu 3 gün boyunca sabah ve akşam temiz cildinize losyon gibi temiz bir pamukla uygulayın. 3 Gün sonunda cildiniz tertemiz olacaktır.

Not: Marul suyu kapalı bir kapta, karanlık ve serin ortamda saklayınız.

Sivilce oluşumunu engelleyen sebze ve bitkiler

Deri üst yüzeyinde görülen genellikle kırmızı ve irinli küçük çıbancıklar olarak tanımlanan sivilcelerin çözümü doğal yaşamdan geçiyor. Psikolojik yaşamı da olumsuz etkileyen bu duruma karşı uzmanlar bitkisel karışımların etkili olduğunu bildiriyor. İşte o sivilcelerden kurtaracak mucizevi tarifler… Sivilce maskeleri

MARUL: Bir miktar iyice yıkanıp temizlenmiş marul yaprağını mikserden geçirin. Sıkarak öz suyunu çıkarın. Sabah-akşam sivilceli bölgeye sürün. Bu durumu sivilce geçene kadar uygulayın ve Marul ile sivilceden kurtulun

TURP:
Boş bir şişenin boğazına gelecek kadar iyice yıkanmış turbu kabuklarıyla birlikte rendeleyin. Şişenin içine koyduktan sonra üzerine ağzına kadar üzüm sirkesi doldurun. 10 gün güneş görebilecek ve sıcak bir yerde bekletin. Gerektiğinde şişeyi çalkalayarak sabah-akşam sivilceli bölgeye sürüp, 10 dakika sonra yıkayın. Bu durumu sivilce geçene kadar uygulayın.

DOKUZDONLU: Bir miktar taze dokuzdonluyu yıkayıp, temizleyin. Sonra nemli halde mikserden geçirin. Bir tülbent yardımıyla sıkılarak elde edilmiş suyunu sivilceli bölgeye sürün. Bu durumu sivilce geçene kadar uygulayın.

HİNDİBA KÖKÜ: Bir litre soğuk suyun içine ince kıyılmış taze hindiba kökünü atın. 12 saat bekledikten sonra kaynatın. Süzüp sabah-akşam sivilceli bölgeye uygulayın. Bu durumu sivilce geçene kadar devam ettirin.

ÇİRİŞ OTU:
Yarım litre suyun içine ince kıyılmış bir avuç çiriş otu kökünü katın. İçindeki malzeme sulu lapa haline gelene kadar kaynatın. Daha sonra elde edilen lapayı sivilceli bölgeye sürün. Bu durumu sivilce geçene kadar uygulayın.

ŞAHTERE OTU: Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı şahtere otunu katın. Demlenmesinin ardından süzerek günde 3 öğün için. Bu durumu sivilce geçene kadar uygulayın.

KESTANE ÇİÇEĞİ: Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı kestane çiçeği atın. Demlenmesi için kısa bir süre bekledikten sonra süzerek sabah-akşam sivilceli bölgeye sürün.

IHLAMUR: Bir litre suyun içine bir avuç ıhlamuru atın. Kaynattıktan sonra süzün. Sıcak ıhlamurlu suya bir havlu batırıp sivilcelerin üzerine kompres yapın. Bu durumu sivilce geçene kadar uygulayın.

ÇÖREK OTU: Yarım litre suyun içine çok ince kıyılmış bir avuç çörek otunu katın. Malzemeyi sulu lapa haline gelene kadar kaynatın. Bu lapayı sivilceli bölgeye sürün. Bu durumu sivilce geçene kadar uygulayın.

İletişim ve Reklam adresi reklam@kadinveorgu.com