Kadın ve Örgü
Makyajın 10 Altın Kuralı

Makyajın 10 Altın Kuralı

Makyajın 10 Altın Kuralı

Makyaj gündelik yaşamda , özel günlerde sürekli kullandığımız bizi farklılaştıran, kusurlarımızı örten ve bizi güzelleştiren bir sanattır. Makyaj yapmanın bir çok şekli vardır. Günlük makyaj, gece makyajı, gelin makyajı gibi.

Peki makyaj yapmanın kuralları yok mudur ?
Elbette vardır. Şimdi bu kurallar nelermiş bakalım.
1- Cildinizi makyajdan önce temizleyin ve nemlendirin. Cildiniz nemlendiriciyi emdikten sonra makyaja başlayabilirsiniz.

2- Göz altınız ve göz kapaklarınızın rengi genelde farklıdır. Bu yüzden ilk önce bu yerleri kapatıcı ile kapatmalıyız. Cilt renginizle aynı renk kapatıcı ile kapatmaya çalışın. Başka bir renk kapatıcı ile kapatmaya çalıştığınızda gözünüze yapacağınız makyaj güzel durmaz.

3- Cilt renginize uygun kapatıcılar ya da fondöten kullanın. Ne bir ton açığını ne de bir ton kapalı rengini seçmeyin. Yüzünüze uyguladığınızda cilt renginize uygun olmayan kapatıcılar ya da fondöten belli olur. Size uygun rengi seçmek için gün ışığında bileğinize biraz kapatıcı ya da fondöten sürün bir kaç dakika sonra bileğinizde renk belli olmuyorsa bu sizin renginizdir. Yüzünüze uygulayacağınız zaman ise sünger ya da fondöten fırçaları ile uygulayın

4- Yaptığınız makyajın uzun süreli olması için ve belli bir süre sonra parlamaması için makyajın üstüne ince bir halde cilt renginiz de uygun pudra kullanılabilir.

5- Renkli bir göz makyajı düşünüyorsanız ilk önce göz kapaklarınıza far sürünüz. Genelde kıyafetinize ya da göz renginize göre far kullanmayı tercih ediniz. Birbirleriyle uyumlu renkleri seçmeniz daha güzel makyaj yapıldığını ortaya koyacaktır.

6- Eyeliner kullanmak istiyorsanız eğer far kullanıldıysa onun üzerinden sürülmelidir. Eyelinerin üzerine far uygulandığında yapılan göz makyajının anlamı kalmaz. Eyeliner sürmede başarılı değilseniz ilk önce bir göz kalemi ile istediğiniz şekli verip üstünden eyeliner ile geçebilirsiniz.

7- Rimel kullanırken de ilk önce kirpiklerin uç kısımlarına sürmeyi deneyebilirsiniz. Bu yöntem kirpiklerin daha uzun durmasını sağlayacaktır. Sürülen ilk kat rimel kuruduktan sonra ikinci katıda dipten uca doğru sürün.

8- Allık sürerken yüz şeklinize ve makyaj yaparken kullandığınız renklere dikkat edin. Elmacık kemiklerinizin altına hafif fırça darbeleriyle yüzünüze allık kullanın. Şeftali ve pembe renkleri her cilt rengine gider.

9- Dudak kalemi ile dudak çerçeveniz’i belli edin. Bu yöntem dudaklarınızın daha dolgun daha şekilli durmasını sağlar.

10- Ruj kullandığımızda renginin yapılan makyaja uygun olup olmadığını kontrol ederek sürün. Daha parlak ve daha canlı görünmesini istiyorsanız üstüne parlatıcı kullanabilirsiniz.

Kullandığınız renklerin cildinize ve giyeceğiniz kıyafetlere uygun olmasını sağlayın. Yoksa size çok abartılı ve yakışmayan bir makyaj olabilir.
Cildinizin temizliği, sağlığı ve güzelliği için her gün yatmadan önce kesinlikle makyajını temizlemelisiniz. Cilt yapınıza uygun temizleyiciler kullanmalısınız.

İletişim ve Reklam adresi reklam@kadinveorgu.com