Kırışıklık gideren nemlendirici üzüm maskesi

Kırışıklık gideren nemlendirici üzüm maskesi

Kırışıklık gideren nemlendirici üzüm maskesi

Kırışıklık gideren nemlendirici üzüm maskesi: Yaşlandıkça cildimiz yıpranır ve elastikiyetini kaybeder. Bunu önlemek için antioksidanlar, antosiyanosidler, prosiyanidoller, polifenoller bakımından zengin olan üzüm tüketmeliyiz. Dahası üzüm kan dolaşımını düzenler ve bu yüzden üzümden yapılan maskeler ciltteki kırışıklıkları gidermede oldukça etkilidir. Üzümde bulunan bileşenler, yüzün elastik özelliklerini arttırır ve gergin bir yüze sahip olmanızı sağlar. Bu yüzden size üzüm ile yapılan 3 mükemmel maske tarifi vereceğiz.

Üzümlü Nemlendirici Yüz Maskesi nasıl yapılır: 5 adet çekirdeksiz üzüm, 3 çay kaşığı mısır nişastası, 1 yemek kaşığı ince yulaf gerekli malzemelerimiz. Yapılışı ise oldukça basittir. Üzümleri ezin ve üzerine mısır nişastasını ve yulafı ekleyin. Homojen bir karışım elde edinceye kadar ezin ve karıştırın. Maskemizi yüz ve boyuna yuvarlak hareketler yaparak sürün. 10 dakika kadar bekletin ve ılık su ile durulayın.

Üzüm bazlı vücut kremi nasıl yapılır:25 tane çekirdeksiz üzüm, yarım fincan kil, çeyrek fincan doğal üzüm suyu. Hemen yapılışına geçelim. Bütün malzemeleri karıştırın ve üzüm suyu ile kıvamını ayarlayın. Vücut kremi olacağı için çok katı olmaması gerekir. Kıvamını ayarladıktan sonra vücudunuza masaj yaparak kremi sürün. İşlem bitince kâğıt havlu ile sarın ve sıcak tutun o bölgeyi. 30 dakika boyunca hareket etmeden bekleyin ve bol su ile yıkayın süre bitince.

Yaşlanma izlerini yok eden üzüm losyonu: Malzemelerimiz 7 adet büyük üzüm (çekirdeksiz), 1 su bardağı maden suyu, 1 çorba kaşığı limon suyu, yarım kivi suyu. Yapılışı da oldukça basittir. Bütün malzemeleri karıştırın ve buzdolabında saklayın. 3 saat buzdolabında tuttuktan sonra yüzünüze ve boynunuza sürün. 10 dakika boyunca hareket ettirmeden bekleyin ve sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz.

loading...