Kelebek Örgü Modeli Yapımı ve Anlatımı Videolu Anlatım

Paylaş
 

Kelebek Örgü Modeli Yapımı ve Anlatımı Video

Eski ve unutulmuş bir model olan kelebek örgü modeli yapımı ve anlatımı ile sizlerleyiz.

Birçoğumuzun unutmuş olduğu bu modele papyon örneği de denebiliyor. Burada örnekte şu önemli örnek önden değil arka sıradan başlıyor. O yüzden dediğimiz gibi örgüye düz ile başlayın ve arkaya geçin. Arkaya geçtikten sonra her zamanki gibi kenar ilmeğimizi alıyoruz. Biz burada 2 kenar ilmek kullandık. Bir tanesini tersten ördük.

İpliğimizi önde bırakıp 5  tane örmeden alıyoruz. Biraz ilmekleri ayırıyoruz ip germesin ipi öne alıp 5 tane örüyoruz.

Tekrar ipimizi önde bırakarak 5 örmeden alıp ilmeği dağıtıp ilmeği öne alıp 5 tane örün. Bu şekilde sıra başına kadar geliyoruz. Şimdi arka sıradan motifi koyup ön sıraya geliyoruz. Ön sırada tekrar normal başlıyoruz. Biz burada 2 kenar ilmek ördük siz kendinize göre ayarlayın. Arkada örmeden aldığımız ilmekleri düm düz örüyoruz. Yani bütün sırayı o iplikleri göz önüne almadan düm düz örüyoruz. Arka sırada tekrar aynı işlemi uyguluyoruz. Yani 5 tane alıp 5 tane örücez. Bu şekilde 3 tane ipimiz olacak . Ondan sonra bu ipleri toplucaz. Ve sonunda kelebek yada papyon şeklini alsın. Bunun için kenar ilmeklerimizi ördük. 2 tane örüyoruz. Ortadaki ilmek için 3 tane ipi şişimize alıyoruz. Ortadaki ilmekten geçirip ( başta zorlansanız da alışmayla yapabiliyorsunuz. ) ipliği çekip bırakıcaz.

kelebek örgü 3 sıra

Aradaki 5 tane boşu örelim.

Bu  şekilde örmeye devam edin . Eliniz alıştıkca daha hızlanacaksınız. Ve elinizle bu papyonları düzeltebilirsiniz.

Özellikle bebek örgülerinde bu kelebekler çok tatlı duracaktır.

 

Şal, panço, kazak, yelek, bolero gibi örgü ürünlerinin nasıl örüleceğinin anlatımlı videolarının yanı sıra;

* Basit ve şık el örgü işleri,

* Kilo vermenizi, zayıflama ve formda kalmanızı sağlayacak bitki kürleri, Cilt bakımı için cilt maskeleri ve cilt bakımı püf noktaları,
* En lezzetli yemek tarifleri

Tüm bunlar ve daha fazlası için kanalımıza abone olun…

www.facebook.com/kadinveorgu

Sizlerde örgü videolarınızı ve fotolarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kelebek Örgü Modeli Yapımı ve Anlatımı Videolu Anlatım , papyon örgü, örgü dersleri, kadın ve örgü, örgüde kelebek deseni nasıl yapılır, örgüde papyon ilmek nasıl yapılır.