Kadın ve Örgü
Kaş ve kirpik maskesi nasıl yapılır

Kaş ve kirpik maskesi nasıl yapılır

Yüz hatlarını belirginleştiren ve kaş ve kirpikler aynı zamanda sağlığında aynasıdır.

Her kadın hasar gören  saç ve cildi için türlü bakım ürünleri kullanarak problemleri çözüm yoluna gitmiş fakat çoğu zaman kaş ve kirpiklerin bakımını ihmal etmiştir.Ancak saç ve cilt gibi onlarda ciddi bakım gerektiren bölgelerdir. Kaş ve kirpik bakımı için birkaç kozmetik ürün dışında daha çok bitkisel yağlar kullanılmalıdır. Bitkisel yağlar hasar gören kaş veya kirpiklere kısa sürede olumlu cevap verecektir. Göz ve çevresine uygulanan doğal yağlar görsel olarak onları göz alıcı hale getirir ve daha sağlıklı yapar. Bu bakım ile maskara veya kaş kalemine bile ihtiyaç duyulmayabilir! Hazırlanışını vereceğimiz bu maskeyi uygulayarak kaş ve kirpiklerinizi güzelleştirin.

Banyo sonrası kaş ve kirpik bakım maskesinin hazırlanışı;

Kaş ve kirpik maskesi nasıl yapılır

1 çay kaşığı hint yağı ve 1 çay kaşığı tatlı badem yağını iyice karıştırın. Özellikle banyo sonrasında tavsiye edilen bu yöntemi, temiz pamuklu bir kulak çöpünü karıştırdığınız  yağın içine daldırarak kaşlara ve göz çevresine değmeyecek şekilde kirpiklerinize uygulayın. (Mutlaka göz çevresine değmeyecek halde uygulayın) Maskeyi kirpik ve kaş üzerinde 1 saat tutmanız yeterlidir. Sonrasında maskeyi gül suyu durulayabilirsiniz. Gül suyu nemlendirirken onaran bir üründür bu yüzden gül suyunu kullanmanızı tavsiye ederiz.

Ebru Şallı’dan Kaş ve Kirpikleri Gürleştiren Formül

Kaş ve Kirpik Nasıl Gürleşir? Kaş ve Kirpikleri Gürleştirmek için Ne Yapmalı? Kaş ve Kirpikleri Gürleştiren Bitkisel Tedavi Nedir?

Fiziği, güzelliği ve bakımı ile göz dolduran Ebru Şallı Kaş ve Kirpikleri Gürleştirici doğal tedavi öneriyor.

Ebru Şallı’nın Kaş ve Kirpikleri Gürleştiren Formülü:

* 1 çay kaşığı çam balı

* 1 diş sarımsak

* 1 çay kaşığı badem yağı

Sarımsağı çok ince kıyın. Sonra çam balını ve badem yağını ilave edin. Bu karışımı bir gün beklettikten sonra kulak çöpü yardımı ile kaşlarınıza sürün. Kirpiklerinize de çok az miktarda sürün. Gözlerinize kaçmamasına dikkat edin. Gözleri yakabilir. Günde iki kere istediğiniz süre uygulayabilirsiniz.

İletişim ve Reklam adresi reklam@kadinveorgu.com