Kadın ve Örgü
Kaş nasıl alınır

Kaş nasıl alınır

Kaş nasıl alınır

Doğru Kaş Alma Yöntemleri

Kaş almaya başlamadan önce ılık nemli bir bezi kaşlarınızın üzerine koyup gözeneklerin açılmasını beklerseniz kaşlarınızı  alırken daha az acıtacaktır. Sonrasında yüzün şekline göre bir model seçilmeli, ve ilk olarak kaşları kesmek ile işe başlanmalıdır çünkü kaş uçları daha açık renk olduğu için yanıltıp yanlış yeri alabilirsiniz, böyle bir hataya düşmemek için önce makaslayın. Kaşın çıkış yönüne doğru kaşlar alınmalı aksi takdirde hem çok acıtır hem de kanatır ayrıca ters yönde alınan kaş kökleri zarar görebilir ve oradan bir daha kaş çıkmayabilir. dikkat isteyen bir iştir kaş almak hem şeklini bozmamak adına hem de genellikle deriyi de kaptırabilirler. Kaş alımı bittikten sonra ise muhakkak besleyici krem sürülmeli. -burun kenarı ile kaş başlangıcı-burun kenarı ile gözün kenarı- başlangıç ve bitiş noktalarıdır, kavis kişiden kişiye muhakkak değişir ama ideal kavis bulma yöntemi ise, yine burun kenarından göz bebeğin üstü baz alınır. Pek çok kişi kaş üstünün alınmayacağını söyleye de eğer o bölgede tüylenme var ise muhakkak o kısımlarda alınmalı, son olarak da başlangıç kısmından tüyün çıkış yönüne doğru kaşlar alınır.

Kaş Kalınlaştırma İnceltme Yöntemleri

Kaşlarını kalınlaştırmak isteyenler maalesef ki bir ay kadar kaşlarına dokunmamalı, epey dağınık görünecektir ve bu şekilde görünmek istemiyorsanız kaş kalemi ile boşlukları doldurmanız geçici olsa da iyi bir çözüm yoludur. kaşlarınız tamamen çıktıktan sonra sadece alt kısımlarda tek tük çıkan tüyler varsa onlar toparlanmalı, bence ille de kalem ile naturel bir dolgu yapılmalı. Unutmadan küçük yüze sahip bayanlar bu modelden kaçınmalı. Tam tersi eğer kaşlarınızı inceltmek istiyorsanız, ki küçük yüzlü bayanlar için idealdir, önce açık renkli bir göz kalemi edinin kalem ile çizerek kaşlarınızı inceltin istediğiniz inceliğe ulaştığı noktada kalem çizgisinin altında kalan tüyleri cımbız yardımı ile çıkış yönüne doğru almalısınız.

Ne kadar ara ile kaş alınmalı diye düşünenler var ise, kimi bayanın bir hafta da kaşları gelmeye başlasa da kimi bayanın kaşının çıkması neredeyse bir ayı bulabiliyor dolayısı ile çıktıkça toparlanmalı süreye bağlı kalmak yanlıştır. Unutmayın çok ince ve çok kalın kaş kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterebilir ortası uygun olandır ancak tabi biraz da modanın etkisi oluyor.

Kalıcı Kaş Makyajı

Kaşları seyrek olanlar, dökülenler ve daha pek çok nedeni olanlar genellikle bu yönteme başvurmaktalar. Öncelikle istenilen kaş modeli seçilir estetisyen ve kişinin ortak kararı ile sonrasında kaşın nerelerinde boşluklar olduğu tespit edilir. Önce göz kalemi ile bir prova yapılır ve uygun olduğu noktada işleme geçilir. Uzun yıllar kalıcılığını sürdüren kaş makyajı saç veya ten rengi ne olursa olsun her tür ihtiyaca karşılık verebilmekte, önce soğutucu krem uygulanır 20 dk kadar bekledikten sonra kaş makyajına başlanır. İşlem tamamlandıktan sonra ilk 3 gün havuza girilmesini, dikkatli duş alınmasını ve eğer kabuklanırsa kabuğun koparılmamasını tavsiye ediyor estetisyenler. Böylelikle daha uzun yıllar kalıcı göz makyajını rahatlıkla kullanabilirler.

Evde Kaş Nasıl Alınır ? Kaş alma tekniği…video

Güzelleşmek isterken gözünden oluyordu

Son zamanların kalın kaş modasına uymak isteyen 19 yaşındaki genç kız yaptırdığı bir güzellik bakımı sonrasında neredeyse gözünü kaybediyordu.

Daily Mail’in haberine göre 19 yaşındaki Polly Smith, daha kalın kaşlara sahip olmak için popüler bir kaş kalınlaştırma uygulaması yaptırdı.

Güzellik bakımında kaşları boyanan,kızın kaşları kaşınmaya başlayınca ters giden bir şey olduğu anlaşıldı.

Uygulamadan saatler sonra kaşları kızaran genç kızın ertesi gün yüzü tamamen şişmişti ve gözlerini açamıyordu. 3 gün sonra ise şişlik giderek kötüleşince hastanelik oldu.
Doktorlar kullanılan boyaya alerjik reaksiyon gösterdiğini belirtti. Polly, uygulamadan birkaç hafta sonra kaşlarının dökülmeye başladığını da belirtti.
Polly normal hayatına geri dönebilmek için günde 15 tablet içmek zorunda.

Galeriye gitmek için üstteki fotoğrafların üzerine tıklayınız…

Daha Kalkık ve İdeal Kaşlar haberini okumak için tıklayın

İletişim ve Reklam adresi reklam@kadinveorgu.com