Karpuz çekirdeklerini biriktirin ve kaynatın

Karpuz çekirdeklerini biriktirin ve kaynatın

Karpuz çekirdeklerini biriktirin ve kaynatın : Sonuçlarına çok şaşıracaksınız.Karpuz özellikle yaz aylarında bulunduğumuz şu sıcak günlerde susuzluğu gideren en önemli meyve olmuştur. Buzdolabından çıkarılarak servis edildiğinde doğal tadı ve serinliğinin keyfine diyecek yoktur. Fakat kimse bilmez ki çekirdeklerinde mucizevi bir yarar vardır. Faydalarını okumak için görsele tıklayın ve diğer fotoğrafa geçelim.

Karpuz çekirdeklerinde magnezyum, potasyum,manganez,demir,çinko,fosfor,tiamin, niasin,doymamış yağlar,proteinler,vitaminler ve minareler bulunur. Evet yanlış okumadınız bu saydığımız bütün yararlı bileşenler karpuz çekirdeğinde mevcut. Ayrıca kalori hesaplamalara göre tam 600 kaloriye sahiptir. Ayrıca kalp sağlığımız için damar yollarını genişletir, hipertansiyona ateroskleroza karşı iyi gelir. Büyük oranda antioksidan a-sitrülin içerir. Devamını okumak için görsele tıklayın.

İdrar yolu sorunları olan hastalarda ve böbrek hastalarında karpuz çekirdeklerinin inanılmaz faydası vardır. Çoğu basit böbrek taşı dökmede karpuz çekirdekleri ile hazırlanan çay sizlerin ağrısız bir şekilde taşlardan kurtulmanızı sağlayacaktır. Nasıl yapıldığını öğrenmek için görsele tıklayın ve tarifi okuyun.

2 litre su içine 30 tane kadar karpuz çekirdeğini koyup 15 dakika boyunca kaynatıp , kaynamış çekirdekleri bir havan yardımı ile öğütüp oluşan kaynamış suya katarak 2 gün boyunca çay kıvamında içerseniz . 1 gün ara verdikten sonra tekrar 2 gün içme sonra  1 gün duraklama periyoduyla bu çayı düzenli içerseniz böbrek taşlarından rahatça kurtulabilirsiniz. Okumaya devam etmek için görsele tıklayın ve diğer fotoğrafa geçin.

Ayrıca Karpuz Çekirdeklerinin Saymakla Bitmeyen Bazı Faydaları: Kalp sağlığını korumanız için içerdiği magnezyum minareli ile sindirim sisteminizi rahatlatır kan dolaşımınızı rahatlatır.Karpuz çekirdeklerinde yaşlanmayı geciktirecek ve kanseri önleyecek maddeler bulunur. Okumaya devam etmek için görsele tıklayın ve diğer fotoğrafa geçin.

Sivilce tedavisinde ve ciltteki ölü hücreleri yenileyici maddeler içerir.Yüzünüze doğal bir ışıltı verir. Sivilceler için karpuz cekirdeği yağını bir pamuğa sürerek yüzünüze masaj yapın. Derideki yağ dengesini düzenleyerek sivilce oluşumunu durduracaktır. Okumaya devam etmek için görsele tıklayın ve diğer fotoğrafa geçin.

Saç ve deri bakımı içinde birebirdir. İçerdiği amino asitler ile karpuz çekirdeklerini kaynattığınız su ile saç derinize masaj yaparak yıkarsanız daha sağlıklı saçlara ve daha ışıltılı saç tellerine kavuşursunuz. Okumaya devam etmek için görsele tıklayın ve diğer fotoğrafa geçin.

Karpuz çekirdekleri vücudunuzun kalsiyum emilimini arttıracağı için daha sağlıklı kemiklere daha güçlü kemiklere sahip olursunuz. Diyabet hastaları için içine karpuz çekirdekleri attığınız 1 litre  suyu 45 dakika boyunca kaynatıp  içerseniz kan şekerinizi düzenler. Lütfen bu haberi faydalı görüyorsanız paylaşın.

Anahtar kelimeler: Karpuz çekirdeklerini biriktirin ve kaynatın, karpuz çekirdeklerinin faydası, karpuz diyeti, karpuz çekirdeği neye iyi gelir.

loading...