Karbonat’ı Saçlarınıza Uygularsanız

Paylaş
 

Mide ekşimesi gibi durumlarda mideyi hareket ettiren ve bağırsakların temizlenmesinde hemen hemen hepimiz karbonat ile suyu karıştırıp içmişizdir. Ama saç Bakımı ve Sağlığı için karbonatı Hiç Kullandınız mı?

Karbonat saçtaki kiri, Şampuan, jöle, köpük kalıntıların ve kepeklerden arındırır.

Karbonat’ı Saçlarınıza Uygularsanız

Uygulanması ise çok basit 1 ölçü karbonat 3 ölçek su şeklinde bir karışım hazırlıyoruz.

Bu ölçü bardak, kaşık yada saçınız çok uzunsa kase olabilir.

İyice karıştırdığınız bu karışımı güzelce saça yediriniz.

Tarakla tarayınız

5 Dakika bekleyip Suyundan arındırarak şampuanlayınız.

Durulama Suyuna ise 1 su bardağı üzüm sirkesi de eklerseniz daha parlak olacaktır saçlarınız.

Karbonatın Mucizevi Faydaları

Çoğu kişi, karbonatı sadece hamur işi yapımında kullanıldığını düşünmektedir. Fakat bu besinin birçok yararı bulunmaktadır. Kozmetikten tutunda sağlığa kadar birçok yararlı etkisi olan ürün, suda çabuk çözülme özelliğine sahip olduğundan hemen hemen her sektörde kullanılmaktadır. Doğallıktan yana olanlar için çok özel bir ürün olan karbonat, birçok bölümlere ayrılmaktadır. Maden, kimya gibi birçok alanda kullanılan çeşitleri vardır. Sodyum, magnezyum, kalsiyum, amonyum, baryum çeşitlerinden oluşan karbonatın, genel adı Karbonik bazik tuzudur. Karbonik asit bazlardan oluşan karbonat, tuzların ortak adını oluşturmaktadır. Bu ürün, kimyasal maddelerden oluşmuş olsa da çoğu içeriklerden daha doğal ve zararsızdır. Herhangi bir alerjik reaksiyonu olan kişileri olumsuz etkileyebilmektedir

Özellikle yaz aylarında işkence haline gelen terleme sorununa deva olan karbonat, doğal yollardan terleme fonksiyonunu aza indirmektedir. Aşırı terleme problemi yaşayan kişilerin kullanabileceği ürün, ucuz olması ile de çok cazip bir seçenektir. Kokuyu ve terlemeyi engelleyen bu doğal yöntem, aynı zamanda cildinizin daha yumuşak ve pürüzsüz olmasını sağlamaktadır. Karbonatı ve bir miktar sirke bileşenini karıştırıp krem şekline getiriniz ve banyo çıkışı bu karışımı koltuk altına ya da en çok terleme yapan bölgelere hafif bir şekilde masaj yaparak uygulayınız. Bu karışımın etkisi birkaç gün sürecektir. Ve deodorant kullanmak zorunda kalmayacaksınız. Cildinizin pürüzsüz olmasını ve nem kazanması için karbonat ve su karışımım ile yüzünüze masaj yapınız. Yumuşak ve parlak bir cilde sahip olacaksınız. Burada dikkat edeceğiniz en önemli husus, yüzünüzü çok iyi durulamanız’dır.

Sağlık açısından önemli bir yere sahip olan karbonat, mide sorunu yaşayan kişilerin de imdadına koşmaktadır. Yemek sonrasında ağrı çeken ve sindirim zorluğu yaşayan kişiler, bir miktar karbonat ve suyu karıştırıp içerler ise rahatlayacaklardır. Kepek sorununu ortadan kaldıran karbonat, aynı zamanda saçlarınız daha kısa sürede temizlenmesini sağlamaktadır. Saçlarınız yıkadıktan sonra karbonat ile masaj yaparsanız kepek probleminden kurtulabilirsiniz. Bademcik problemini ortadan kaldırmak için karbonat ile suyu gargara yapınız.

Karbonatın ayaklarınıza inanılmaz mucizesi okumak için tıklayın

Karbonatın ayaklarınıza inanılmaz mucizesi

 

Bu habere ulaşmka için şu anahtar kelimeler aratıldı: Karbonat’ı Saçlarınıza Uygularsanız, Karbonatın faydaları, karbonat ne işe yarar, saç dökülmesi, kepek, jöle, köpük kalıntısı, şampuan, Karbonatın Mucizevi Faydaları, bademcik, deodorant, ter kokusu, ter