Karatay’dan Tam Destek

Paylaş
 

Karatay’dan Tam Destek

Ünlü kardiyolog Canan Karatay’dan yerli kuruyemişe tam destek geldi.

Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, “İthal kuruyemiş tehlikeli, katiyen yemeyin. Ülkemizde kabuklu tüm fıstıklar ucuz, onlardan tüketin. Kabuklu aldığımız zaman cevizler de ucuz ve ilaçsız oluyor” dedi.

Konya’nın Beyşehir ilçesinde Göl Kitap Fuarına katılan Karatay, kuruyemiş tüketiminin önemini vurguladı.

Kuruyemişin sağlıklı bir besin kaynağı olduğunu dile getiren Karatay, “Vatandaşlarımız bol bol kuruyemiş tüketsin ancak rekolte düşüklüğü nedeniyle fiyatı arttığı için ithal kuruyemişlere de yöneliyorlar. İthal kuruyemiş tehlikeli, katiyen yemeyin. Ülkemizde kabuklu tüm fıstıklar ucuz, onlardan tüketin. Kabuklu aldığımız zaman cevizler de ucuz ve ilaçsız oluyor” şeklinde konuştu.

Karatay, şu bilgileri de aktardı: “Çekirdek de olabilir, bol bol yenebilir. Fındık, fıstık çıtır çıtır yenmeli, kan yapar. Ceviz çok önemli bir besin. Kabuğuyla alınacak, kırılıp yenilecek. Cevizlerin kırılacağını bu çocuklar bilmiyor. Ceviz taşla da havanla da veya şimdiki modern kıracaklar da kırılır. Roma İmparatorluğu zamanında ruh hastalarına ceviz yediriyorlardı çünkü beyne benziyor. Bütün yapılan araştırmalar gösteriyor ki son zamanlarda cevizde ve yumurtada doğal omega 3 var. Hepsi tohumdur. Sağlıklı tohum yersek sağlıklı nesiller ortaya çıkar” dedi.

Canan Karatay spikeri azarladı Oh olsun sana

.

Canan Karatay’dan sağlık önerileri

.

Canan Karatay Kilo Aldıran Gıdalar

.

Canan Karatay: Nar Suyu İçmeyin

.

Canan Karatay’dan reçete değerinde öğütler