Kahve ile saçları doğal koyulaştırma

Paylaş
 

Kahve saçlarınızı tonlarca kimyasal sürmeden doğal olarak koyulaştırmak için kullanılabilir. Kahve telvelerini kullanarak saçınızı koyulaştırın ve çok masraf yapmadan saçlarınıza parlaklık kazandırın. Eğer koyu saç rengini korumak ve durmadan saç boyası kullanmak istemiyorsanız bu metot tam size göre.

Kahve ile saçları doğal koyulaştırma için Gereksinimler:
2 Çorba kaşığı saç kremi
1 Çorba kaşığı kahve telvesi
Bitkisel uçucu yağlar(İsteğe bağlı)
1 Çorba kaşığı Kahve telvesi ile 2 çorba kaşığı saç kremini karıştırın. Bazı kullanıcılar bu karışımın kokusunu beğenmediklerini söylediler, bu yüzden birkaç damla bitkisel uçucu yağ kullanabilirsiniz. Fakat bu tamamen isteğe bağlıdır.
Karışımı saçınıza uygulayın, köklerden başlayarak ve parmaklarınızı çalıştırarak saçınız boyunca uygulayın.
Geniş dişli tarak kullanırsanız karışımı saçınız boyunca karıştırmanız daha kolay olur.
Saçınıza duş bonesi takın ve yarım saat oturun.
Karışımı 45 dakikadan fazla saçınızda tutmayın çünkü durulaması zorlaşacaktır.
Saçınızı mümkünse soğuk suyla olmaz ise ılık suyla durulayın. Şampuan kullanmayın sadece durulayın.

Bu karışım doğal olmasının yanı sıra saç boyalarına göre daha çabuk ve kolay uygulanır. Aynı zamanda boyalar gibi yere veya deriye düştüğü zaman leke bırakmaz.

Ayrıca yağlı ve kuru saçlara sahipseniz bu saç maskemize de göz atabilirsiniz. Bu maske ile ilgili soru ve deneyimlerinizi yorum olarak paylaşmanız bizim için oldukça önemlidir.

Ten Rengine Göre Saç Rengi Seçimi

Bugüne kadar kuaföre gidip boyattığınız saçlar istediğiniz gibi olmadıysa ve sanki saçlarınız başkasına ait gibi duruyorsa ten renginize uygun saç rengini henüz bulamadınız demektir. Üzülmeyin, çünkü bu yanlışa bir tek siz düşmüyorsunuz. Genellikle ünlülerin veya göz önünde olanların kullandığı saç renkleri moda haline geliyor ve çoğunlukla ten rengine uygun olsun olmasın bu renkler tercih ediliyor. Peki, ten rengine uygun saç rengini nasıl belirlemek gerekiyor?

Doğru Saç Rengini Bulmak

İki ana ten rengi var; soğuk ve sıcak. Soğuk ten rengi pembe ana tonunda mavi alt tonlara sahip, sıcak ten rengi ise sarı ana tonunda altın rengi alt tonlara sahip. Ten renginizi kolayca belirlemeniz için ufak bir teste tabi tutabilirsiniz. Bir parça gümüş ve bir parça sarı altın takıyı alın ve yüzünüzün üzerine getirerek teninize hangisinin daha yakın ve uyumlu olduğuna bakın. Altına yakınsa sıcak, gümüşe yakınsa soğuk bir ten renginiz var demektir.

Sıcak ten rengi için en çok kullanılan ve yakışan saç renkleri arasında bakır tonları, tarçın, zencefil, kumral ve kızıl tonları sayabiliriz. Ancak bu bir kural değil farklı renklerin farklı tonlarını, uygun gölgelerle kullandığınızda sıcak, soğuk ten rengi fark etmeden size yakışabilir. Soğuk ten rengi içinse kiraz, buğday, bal gibi renkleri sayabiliriz.

Saç Rengi Seçiminde Diğer Faktörler

Ten rengi kadar olmasa da göz renginizde saçlarınız için renk belirlerken dikkat etmeniz gereken diğer bir unsur. Eğer renkli gözleriniz varsa bunları ön plana çıkartmak için özel renkler kullanabilirsiniz. Boyayı kuaförde yaptıracaksanız boya uzmanı size bu konuda tavsiyeler verebilir. Diğer bir nokta ise kesim modeliniz. Her renk her model için uygun olmayabilir.

  • Koyu ve esmer tenlilerde koyu saç renkleri daha iyi durur
  • Sarı cilt tonu olanlar koyu kestane gibi koyu ve zengin renkleri kullanabilir
  • Soluk, daha doğrusu açık tenlerde hemen her saç rengi uyumlu olabilir
  • Pembe ten rengine sahip olanlar nötr tonları tercih edebilir. Çikolata kahve, bej sarışın tavsiye edilebilir.