Hızlı ve kuru makyaj fırça temizliği

Paylaş
 

Makyaj yaparken kullandığımız fırçaları temizlemek size zor mu geliyor?

Hep keşke fırçalar temiz kalsa kullandıktan sonra bir de onlarla uğraşmasak mı diyorsunuz.

Üzgünüz henüz öyle bir teknoloji yok fakat bu sevmediğiniz (üşendiğiniz) fırça temizleme işlemini hızlı ve kuru yapmanın yöntemi var.

İşte videomuzda  hızlı ve kuru makyaj temizliği, iyi seyirler

Makyaj fırçası temizliğinin ne kadar önemli olduğunu biliyor musunuz? Fırçaları dikkatlice temizlemediğiniz zaman kalan bakteriler sivilcelere ve cilt problemlerine neden olabilir. İşte Hızlı ve kuru makyaj fırça temizliği nasıl yapılır sorusunun cevabı.

Fırçaların deforme olmasını önlemek ve bakterilerden arınmasını sağlamak için düzenli temizliğin çok önemli olduğuna dikkat çeken Wramell, fırçada biriken bakteriler deri tahrişine ve sivilcelere sebebiyet verdiğini vurguladı. Wramell, pudra, allık ve bronzlaştırıcı gibi kuru ürünlerin sürüldüğü fırçaların haftada bir temizlenmesi uyarısında bulundu. Uzmanlar, likit fondöten, ruj, dudak parlatıcı ve kapatıcılar ile kullanılan fırçaların ise sıvı ortamın hızlı bakteri birikmesine neden olmasından dolayı günaşırı yıkanması gerektiğinin altını çizdi.

Sabunla iyice köpürtün

Birçok fırçanın sabun ve şampuanla yıkanabileceğini söyleyen Wramell, bakımına özen gösteren kadınlara makyaj tavsiyelerinde bulundu: “Ilık suyla fırçanızı ıslattıktan sonra fırçayı sabunlayın. Fırçaya masaj yapar gibi sabunla iyice köpürtün. Daha sonra tekrar ılık suya tutup fırçayı durulayın. Fırçayı yatay biçimde kuru bir havlu üzerine 6-8 saat süreyle bırakın. Bazı fırçaları kuruması için 24 saat bekletmek bile gerekebilir. Aynı işlemi şampuanla da gerçekleştirebilirsiniz. Eğer seyahatteyseniz veya daha hızlı ve pratik bir çözüme ihtiyacınız varsa, ıslak mendille veya makyaj temizleme mendiliyle de fırçanızı temizleyebilirsiniz.”