Kadın ve Örgü
Havlu Egzersizi ile 5 Dakikada Kilolardan Kurtulun

Havlu Egzersizi ile 5 Dakikada Kilolardan Kurtulun

Japonların yüzyıllardır formlarını korumak için yaptıkları egzersizler vardır. Bunlar çok fazla efor sarf etmeden, iştahınızı keserek ve yağ yakımını hızlandıran yöntemlerdir. Bunlar japonlar arasında iksir olarak nitelendirilir.

Havlu Egzersizi ile 5 Dakikada Kilolardan Kurtulun

Malzemeler: 

Havlu

İnce bir ip

Düz bir zemin

5 Dakika Zaman 🙂

Havlu Egzersizi ile 5 Dakikada Kilolardan Kurtulun (2)

Uygulanması:

Havluyu rulo haline getirip açılmaması için iple sarınız.

Tam belinizin orta kısımına gelecek şekilde üzerine yatınız.

Kalçanızı omuz genişliğinde açarak ayak parmak uçlarının biri birine bakmasını sağlayınız.

Bu şekilde 5 dakika bekleyiniz.

Ne İşe yarar: Bu yöntem kan dolaşımını çok fazla arttırarak vücudun ısınıp yağların hızla yakılmasına ve kasların gerilmesine neden olarak zayıflatır.

Sadece havlu ile değil tüm egzersiz programlarını haftada maksimum 6 gün, minimum da 2 gün yapmak gerekir. Herkesin artık günümüzde her gün egzersiz yaptığını düşünüyorsak haftanın 6 günü çalışıyorsak vücudumuzu belli bölgelere bölebiliriz. Bazı bölgelerin de dinlenmesi gerekir. Havlu çalışmasında kullanılabilecek 2 tür çalışma sistemi vardır. Bir tanesi vücudumuzun tüm bölgelerini çalıştırdığımız sistemdir. Bunda her bölge için bir hareket seçebiliriz. Bir diğeri ise vücudu bölgelere bölmektir. Eğer 1. amacımız kilo vermekse daha fazla kardiyovasküler hareketler kullanmamız gerekir. Bunun için havlu tek başına bir kas çalışması ile kullanılmayabilir. Havludan önce olduğumuz yerde yaptığımız yürüyüş hareketi ve de sonrasında koşu hareketi ile ideal bir kardiyovasküler egzersiz yapmış oluruz. Havluyu kullanacağımız aşamada ise eğer havlumuz büyükse herhangi bir yere sabitleyip ya da bir partnerden yardım alarak belimize sardığımız havluyu çekme hareketi ile koşu yapabiliriz.

Bel Ağrısını Rahatlatan Hareketler video

Anahtar kelimleler: Bel Ağrısını Rahatlatan Hareketler, bel ağrısı, havlu, havlu egzersizi, havlu egzersizi nedir, bel ağrısı için egzersiz

İletişim ve Reklam adresi reklam@kadinveorgu.com