Atatürk Havalimanında Patlama Son Dakika

Paylaş
 

Atatürk Havalimanında Patlama Son Dakika

Atatürk Havalimanında Patlama Son Dakika Patlamada Ölü ve Yaralılar bulunmakta. Haince Dış hatlar terminaline giriş yapan teröristler ard arda bombaları patlattı.

Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde art arda patlama meydana geldi. Patlamada çok sayıda kişinin yaralandığı belirtilirken, bölgeye 30’a yakın ambulansın ve polis ekibinin sevk edildiği kaydedildi.

İstanbul Atatürk Havalimanı’nın dış hatlar terminalinde akşam saat 22.00 sıralarında patlama meydana geldi. İddiaya göre, dış hatlar terminalinin geliş ve gidiş yönlerinde2 canlı bombanın saldırıyı gerçekleştirdiği ve patlama öncesi polisle çatıştığı kaydedildi. Patlamada yaralananlar arasında havalimanında görevli polislerin olduğu ifade edildi.

Patlama sonrası havalimanına giriş ve çıkışların yasaklandığı belirtildi.

dha haberine göre

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda dış hatlar terminalinde art arda iki patlamanın yaşandığı iddia edildi.

İlk Görseller

havalimanı3 havalimanı2

havalimanı1

Atatürk Havalimanında Patlama Son Dakika, İstanbul havalimanı patlama anı, istanbul atatürk havalimanı patlama görüntüleri, Atatürk Havalimanı patlaması, Canlı bomba Atatürk havaalanı Patlaması

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ “Teröristler önce etrafını tarayıp sonra da kendilerini patlattılar, ilk belirlemelere göre en az 10 şehidimiz var. Hangi terör örgütü olduğunu biliyoruz fakat teyit etmeye ihtiyacımız var.” şeklinde konuştu. Polis ekipleri bir yandan olayın sebebini anlamaya çalışırken bir yandan da olası bir saldırıya karşı daha önlem almaya çalışıyor. Silah seslerinin ardından da 4 kişinin kaçarak bölgeden uzaklaştığı iddia edildi. Havalimanında bulunan uçakların yolcuları dahi patlamayı hissederken uçaklarda da panik yaşandığı öğrenildi.

Patlamaların 4 kere olmasının sebebi polislerle çatışma sırasında teröristlerin el bombası atması olarak bildirildi.