Hassas cilt makyajı nasıl yapılır

Paylaş
 

Hassas cilt makyajı nasıl yapılır

Hassas bir cilde sahip olanlar, kullandıkları makyaj ürünlerine çok dikkat etmelilerdir. Aksi halde hassas olan ciltleri sağlığını yitirebilir. Peki hassas ciltler hangi makyaj ürünlerini tercih etmelidir

İşte hassas cildi olanlara makyaj malzemesi seçerken dikkat etmeleri gereken bazı öneriler…

– Kozmetik ürünlerinizi uzun süre kullanmayın. Fondötenler ve rujlar 1 yıl, maskaralar 3-4 ay, pudra ve allıklar 2 yıldan uzun süre kullanılmamalı.

– Siyah renkli eye-liner ve maskara tercih edin. Dermatologlar bu rengin hassas ciltler için daha uygun olduğunu söylüyor. Diğer renkler alerji yapabilir.

– Genellikle pudra bazlı ürünleri kullanmaya özen gösterin.

– Makyaj malzemesi satın alırken ucuza kaçmayın. Bilmediğiniz markaları tercih etmeyin. Bunlar yüzünüzde kalıcı hasarlara neden olabilir.

– Makyajınızı temizlemeden yatmayın. Cilt tipinize uygun temizleyici kullanın.

Hassas cilt makyajı nasıl yapılır ve dikkat edilmesi gerekenler

İzlerini gizle
Cildindeki sivilce izlerini ve kızarıklıklarını, makyaja başlamadan önce kapatabilirsin. Bunu için cilt rengine yakın bir kapatıcı yardımı ile sadece izlerinin üzerine sürüp daha eşit cilt rengine sahip olabilirsin.

BB krem tercih et
Hassas cilde sahip olanlar, günlük makyajında fondöten yerine bb krem tercih edebilirler. Renkli nemlendirici olan bu kremler, cildimize ağırlık yapmadan, lekelerimizi kapatır ve bize taze bir görüntü sunar.

Pudra kullan
Eğer yağlı bir cildin varsa, makyajının parlamaması için pudra ile sabitleyebilirsin. BB kremin üzerine süreceğin transparan pudra, cildinin yağlı gözükmesini engelleyecektir.

Cildini temiz tut
Öncelikle makyaja başlamadan önce, cildinizin temiz ve nemlendirilmiş olmasına dikkat edin. Sorunlu bir cildin varsa, buna uygun nemlendirici seçmelisin. Eve geldiğinde, makyajını mutlaka çıkarmalısın. Unutma, yüzünde kalan makyaj bir süre sonra gözeneklerine kir ve yağ ile tıkayıp siyah nokta ve sivilce oluşturabilir. Kadinlargecidi.com

Hassas cilt makyajı nasıl yapılır video