Haroşa Örgüde Deliksiz Arttırma Nasıl Yapılır

Paylaş
 

Haroşa Örgüde Deliksiz Arttırma Nasıl Yapılır

Eğer sizde haroşa örgü örüyorsanız ve örgünüzde ortadan deliksiz şekilde arttırma yapmak istiyorsanız videoyu dikkatlice izlemeniz gerekmekte.

Çünkü ince püf noktalarını kaçırmamanız gerekmektedir.

Ortadan arttırma tekniğinde örgünün belirli yerlerinde gizli artış yaparak delik oluşturmadan yaptığımız bir tekniktir

Örgümüzün kenar ilmeğini gene örmeden alıyoruz ve düz örgü ile örmek istediğimiz arttırmak istediğimiz noktaya kadar düz örüyoruz

diyelimki elimizdeki bu örnek parçada 6 ilmek sonra bir artış yapacağız. 6 ilmeği düz ördük. Bakınız bir alt sıradaki ilmeği sağ şişimin yardımı ile çekiyorum ve sol şişe geçiriyorum. Bunu düz örüyorum. Hemen yanındaki ilmeğimide düz örerek tekrar örgüye düz bir şekilde devam ediyorum.

Ama bu noktada yapmış olduğum artışı size göstermek istiyorum hanımlar bakın. Gizli bir artış yaptık. Ve bir ilmekten yine 2  ilmek elde ettik yani arttırmış oldukk. Örgünün arka yüzünde yine her zaman olduğu gibi ilmekleri ters örüyorum. Ters bir şekilde örelim ve tekrar artış yaptığımız noktaya gelelim. Bu artış şekli ile çeşitli pelerinler çeşitli pançolar örebilirsiniz.

de

Haroşa Örgüde Deliksiz Arttırma Nasıl Yapılır, örgüde ilmek atlamak , örgüde ilmek azaltmak , kolay örgü modelleri, örgü dersleri, örgü öğreniyorum