Facebookta Sizi Kim Sildi? Yeni özellik olay yaratacak

Paylaş
 

En çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan FACEBOOK ‘a gelen yeni Facebookta Sizi Kim Sildi? Yeni özellik olay yaratacak ve bu güncelleme ile arkadaşlık ilişkilerinizi tekrar gözden geçireceksiniz. 

Whatsappta çıkan 2 tik ile okundu bildirimini anladıktan sonra facebooka gelen bu özellik çok olay yaratacağına benziyor. 2 tikten sonra okudun neden cevap vermedin , online oldun neden yazmadın gibi tartışmaların yaşandığı arkadaşlık ve aile ilişkilerine bir ocak batıran özelliğe de facebook sayesinde kavuştuk.

Twitterdaki kim beni takip etmeyi bıraktı uygulamasına benzer bir uygulama artık facebook içinde mevcut.

‘Who Deleted Me on Facebook (Facebook’da beni kim sildi?)’ uygulaması, isminden de anlaşılacağı gibi size, profilinizi arkadaş listesinden çıkaranları detaylı şekilde sunmaya yaramakta.

 

Hem Android hem de iOS işletim sistemleri için kullanıma sunulan uygulama, size indirildiği andan itibaren olan gelişmeleri sunmakta. Yani uygulama öncesi sizi arkadaşlıktan çıkaranları göremiyorsunuz. Uygulama bu özelliklerin dışında engellediğiniz ya da yeni eklediğiniz arkadaşlar gibi profilinize özel güncel bilgiler de sunmakta.

Aslında uygulama bizzat Facebook üzerinde, yani Facebook uygulaması dahilinde bir özellik olarak sunulacaktı. Ancak geçtiğimiz Nisan ayında Facebook’un özellikle gizlilik politikası konusunda yaptığı değişiklik, bunun önüne geçti. Bu sebeple özellik, ayrı bir uygulama olarak sunulmuş durumda.