Kadın ve Örgü
Eyeliner nasıl yapılır?

Eyeliner nasıl yapılır?

Hangimiz ilk eyelineri elimize aldığımızda ortaya kusursuz sonuçlar çıkardık ki? Yılmadık, denedik, ortaya çok komik sonuçlar çıkardık sonra sildik ve baştan denedik. Bazen kuyruklar eşit olmadı, bazense tüm eyeliner göz kapağımıza bulaştı. Peki, nasıl ustalaştık? Bizim de kusursuz görünen eyeliner makjayımızın arkasında küçük yardımcılarımız var.

Eyeliner acemileri uzmanlaşıyor!Eyeliner nasıl yapılır?

İşin sırrı çok uygulamada! Her konuda olduğu gibi makyajda da ne kadar çok pratik o kadar mükemmel sonuçlar. İşleri biraz hızlandırmak ve kolaylaştırmak içinse birkaç hileden kimseye zarar gelmez.

1. Kaşık kullanın:

En büyük yardımcın şu anda mutfağında. Kaşığın kıvrımlı kısmını eyelinerının kuyruğunu çekmek için kullanmayı dene.

2. Bant kullanın:

Para bandının kâğıtları yapıştırmak dışında başka marifetleri de var. Bandı göz kapağına (kirpiklerinden kaş kemiğine doğru çapraz bir biçimde) yapıştır. Ardından alttaki kısmını sınır olarak kullanarak eyelinerinin kuyruğunu çek. Eyelinerın tamamen kuruduğunda bandı çıkar. İşte kusursuz kedi bakışlar!

3. Göz kaleminden yardım alın:

Likit eyeliner uygulaması ilk seferler için biraz karmaşık olabilir. Önce göz kalemini göz kapağına eyeliner çeker gibi uygula ardından likit eyelinerınla üzerinden geç. Bu şekilde çok daha rahat uygulama sağlayacağına eminiz.

4. Zor zamanlarda maskara kullanın:

Eyelinerın bitti mi? Panik yok. Maskaranda işini görür. Eyeliner fırçanı maskara tüpüne batır ve kirpik diplerine uygula. İşte bu kadar!

İletişim ve Reklam adresi reklam@kadinveorgu.com