Elma Diyeti İle Sağlıklı Kilo Verme

Paylaş
 

Elma diyeti dediğimiz diyet 1 haftada ortalama 5-6 kilo zayıflamayı hedefler.

Elma bildiğiniz üzere cilde inanılmaz faydalıdır. Kırışıkları giderici ve genç kalmanıza yarayan elma ile sağlıklı kilo vermek mümkün.

Bu diyete tabi olanlar kısa bir süre zarfında fazla kilo verdiklerinden geniş çaplı bir şekilde tercih edilmektedir. Bu diyetin uygulanışı da kolay olduğundan herkes rahatlıkla bu diyete tabi olabiliyor. Elma diyetinin uygulanışı son derece basittir ve sadece elma tüketerek uygulanmaktadır. Elma içerisinde bulunan bir takım enzimler sayesinde yalnızca elma ve kahvaltıda bir takım besinler tüketerek kolaylıkla zayıflamak mümkündür.

Elma Diyeti İle Sağlıklı Kilo Verme

Elma diyetini uygulayacak kişi bol bol yeşil çay tüketebilmektedir. Serbest bir şekilde tüketilmesine izin verilen yalnızca yeşil çaydır. Bununla birlikte gündelik içimlerde herhangi bir sınırlama yoktur. Bir haftalık zaman çizelgesinde sadece iki dilim kızarmış kepekli ekmek, domates, yağsız peynir, salatalık, zeytin ve bir adet haşlanmış yumurta yenmektedir. Bunun dışında gün içerisindeki dizilim şu şekildedir :

1.Gün : 1 Kg Elma
2.Gün : 1,5 Kg Elma
3.Gün : 2 Kg Elma
4.Gün : 1,5 Kg Elma
5.Gün : 1 Kg Elma
6.Gün : 1Kg Elma

Şeklinde bir tüketim gerçekleşmelidir. Elma diyeti basit gibi görünebilir ancak biraz sabır isteyen bir diyettir. Bunun nedeni hafta boyunca sadece elma yiyerek zayılfmaya çalışmak herkesin yapabileceği bir durum olmamasıdır. Ancak bu zorlukların üstesinden gelinir ise hafta içerisinde 5-6 kilo vermek mümkündür.

Elma Diyeti Uygularken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle diyette tüketilmesi gereken elma yeşil elmadır. Midede salgılanan asit oranı düşük ise ekşi elma ile diyet yapılabilir. Elma içerisinde pek çok mineral mevcuttur ancak bunun bir şok diyet olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle bir takım yan etkiler de görülebilir. Diyeti uygulayanlara göre bu diyetin en büyük yan etkisi kişide uyuşukluk, yeterli enerji alamama, yorgunluk durumlarıdır. Tüm insanlarda metabolizma hızı farklıdır. Bu nedenle kilo farkında değişiklikler olabilir. Haftada 5-6 kilo ortalama söylenen bir rakamdır. Bazı insanlarda bu rakam 10’a kadar çıkabilirken bazı kişilerde 2 ile sınırlı kalabilmektedir.

 

 

elma diyeti ile zayıflayanlar, elma diyeti yorumları, şok patates diyeti, elma diyeti yaptım, elma diyeti yapanlar, elma diyeti nasıl yapılır, elma sirkesi diyeti, elma diyeti kadınlar kulübü, elma diyeti nasıl yapılır, elma diyeti ile kilo veren var mı, elma diyeti işe yarıyor mu, elma diyeti kesin kilo verme yöntemi,