Egzersiz yapmadan yağlardan kurtulmanın 6 yolu

Paylaş
 

Evet yanlış okumadınız, Egzersiz yapmadan yağlardan kurtulmanın 6 yolu var.

Nasıl mı işte cevabı.

1- Karbonhidrat ile beslenin

Karın yağlarını eritmek için bir sürü gereksiz ve zor egzersiz yapmak zorunda değilsiniz. Yapmanız gereken tek şey karbonhidrat tüketmek. Bunun için sadece esmer pirinç, bulgur, kuskus, esmer ekmek ve lifli tahıllar ile beslenmek, herhangi bir ekstra egzersiz yapmadan yağ kaybetmek mümkün. Kepekli tahılla  size doygunluk hissi verir ve sindirimi zordur, lif ile doludur ve tok tutar. Bu da daha az ekmek tüketmek anlamına gelir.

2- Günlük yemekler ile 3 öğün yemek yiyin

Karın yağlarından yoğurt, peynir ve süt tüketerek kurtulmak mümkün. Yeni bir araştırmaya göre 3 bardak yoğurdu 12 hafta tüketmek kalsiyum miktarını arttırdığı için direk yağ yakımını sağlıyor. Kalsiyum miğde ve karın bölgemizdeki yağ hücrelerini harekete geçirerek parçalanmasını sağlıyor. Linoleik asitlerin azalması demek yağların erimesi ve yok olması demektir unutmayın.

3- Uykunuzu güzel alın

Yapılan araştırmaya göre günde 8 saat uyuyan insanlar, günde 6 saat uyuyan insanlara göre hiç egzersiz yapmadan 2 kilo verebiliyor. Obezite oranları aynı şartlarda yaşayan fakat 8 değil, 6 saat uyuyanlarda %27 oranında daha fazla görülüyor. Bilimsel olarak açlık ve dinlenme hormonları, gherlin ve leptin hormonları uyku ile direk bağlantılı olduğu için düzenli ve 8 saat uyku en sağlıklı olan. Uyku eksikliği bu hormonları harekete geçirerek iştahınızı uyarıyor ve migdede açlık hissi uyandırıyor.

4- Akşam yemeklerinde Şarap için

Sizi alkolik yapmak niyetinde değiliz . Sadece bir çay bardağı kadar için. Araştırmalara göre akşam yemeklerinde düzenli olarak bir çay bardağı şarap alan kadınlar almayanlara göre %10 daha az bölgesel yağlanma ile karşılaşıyorlar. Göbek kol altı ve basen bölgelerindeki yağlar alkol ile yok oluyor.

5- Bol bol su için

Tartıya çıkmadan önce ağır çıkmak için su içen yaramaz çocuklardan bahsetmiyoruz. Sadece 1 bardak fazla su içerek 12 haftada 7 kilo kaybetmek mümkün. Yemeklerden önce bir yada 2 bardak su içerek masaya oturduğunuzda hem daha çabuk doyacaksınız hemde ordanlarımızın çalışmasına yardımcı olacaksız. Böbrek migde, bağırsak , sindirim, kan dolaşımı düzgün çalışan insanların yağ yakımı hızlı ve düzenli olacağı için Egzersiz yapmadan yağlardan kurtulmanın 6 yolun en önemlisini yerine getirmiş olacaksınız. Ayrıca unutmayın ki kola yerine su, şekerli içecekler yerine su tüketmenız sağlık açısından da çok önemlidir.

6- Hayatınızdan şekeri kaldırın

Eğer karın yağlarınız ile savaşmaya karar verdiyseniz bunu yapın. Yani hayatınızdan şekeri kaldırın. Kahve ve çay içerken şeker kullanmak yerine tarçın tozu yada yulaf ezmesi dökün, Kan şekeriniz düzenli tutar ve yağ yakımını aktif hale getiri. Şeker ihtiyaçlarınızı meyve ve sebzelerden alın, işlenmiş doğal olmayan fabrika yapımı şekerlerden kurtulun.

 

İşte size Egzersiz yapmadan yağlardan kurtulmanın 6 yolu ve bunlar ile daha sağlıklı yaşamın ilk adımları 🙂