Egzersiz yapmadan 8 maddede doğal yağ yakımı

Egzersiz yapmadan 8 maddede doğal yağ yakımı
Egzersiz yapmadan 8 maddede doğal yağ yakımı

Egzersiz yapmadan 8 maddede doğal yağ yakımı : Kilolu insanların çoğu kilo vermek ister fakat modern hayatta sürekli sağlıklı beslenme ve düzenli spor yapma fırsatı bulmanız gittikçe zorlaşıyor. Kötü alışkanlıkları, aşırı stres, hareketsiz yaşam tarzı ve fiziksel aktivite yetersizliği obezite ve fazla kiloların temel nedenleridir. İşte bütün bu sorunlardan egzersiz yapmadan sadece bu 8 maddeye uyarak kurtulmak mümkün.

Alkol tüketimini azaltın ya da mümkünse komple bırakın: Alkollü içecekler kalori ve şeker açısından oldukça zengindir ve sağlıksızdır. Karaciğerinize tahribat yapar ve direk size kilo olarak geri döner. İçim miktarını azalttığınızda bile faydasını hemen göreceksiniz.

Saat 9 dan sonra yemeyi kesin: Akşam yemeğini 7-8 gibi yemeyi alışkanlık haline getirin ve 9 dan sonra kesinlikle abur cubur- atıştırmalık, tatlı ve meyve de dahil olmak üzere yemek yemeyin. Çünkü bu saatten sonra yedikleriniz direk yağ olarak vücutta kalır.

Bol su için: Kanıtlanmış bir kural olan bol su içmek kilo alımını durdurmada en eklini yöntemlerdendir. Toksinleri atar, cildi nemlendirir ve cilt sağlığına destek olur, açlık hissini bastırır. Günde 8 bardak sudan az içmemeye özen gösterin.

Uykusuz kalmayın: Yeteri kadar uyumazsanız vücutta stres baş gösterir ve bu durum sizi açlık hissine sürükler. Hormon dengesinin bozulması demek kilo almanız demektir unutmayın; düzenli uyku sizi mutlu, dinç ve sağlıklı hissettiren en büyük alışkanlıktır.

Kahve için: Basit ve sade Türk Kahvesi içindeki kafein ile yağ asitlerinin salımını uyarır ve kilo vermenizi sağlar. Ayrıca iştah azaltıcı etkisi de vardır.

Kahvaltıda bir yumurta yiyin: Günün en önemli ve başlangıç öğünü olan kahvaltıda protein temelli beslenme sizi uzun süre tok tutacaktır ve açlığınızı mümkün olduğunca erteleyecektir. Yoğurt ile beraber yumurta tüketimini sabahları alışkanlık haline getirin.

Yediklerinizi yazın: Gün boyu yediğiniz yemeklerin listesini yapın, gözünüzün önünde duran liste sizin her geçen gün daha az yemenizi piskolojik olarak sağlayacaktır. Unutmayın ki alınan kiloların büyük çoğunluğu farkında olmadan yediğiniz besinlerden kaynaklıdır.

Aperatif paketler yapın: Sağlıksız atıştırmalıklar yerine elma ya da kalorisi düşür yoğurtlu meyve ile gün içinde açlığınızı bastırın ve ana öğünlere kadar tok kalmaya çalışın. Sizin için en sağlıklı olanı budur.

Bu 8 maddeye uyarak haftada 3 kilo vermeniz mümkün ve ekstra hiç bir egzersiz, spor, yürüyüşe gerek yok.

Lütfen bu yazıyı hayatınız merkezine yerleştirin ve fazla kilolarınızdan farkında olmadan kurtulun.

loading...