Domates suyu sivilcelere iyi gelir mi?

Cildinize sürün ve etkisini görünce inanamayacaksınız
Cildinize sürün ve etkisini görünce inanamayacaksınız

Domates suyu sivilcelere iyi gelir mi? Domates Suyu Kürü ile 5 yaş Gençleşin :  Yüzümüz gün içinde kir, makyaj ürünleri kalıntıları, ölü hücreler ve dışarıdan gelen yabancı maddelere maruz kalarak tıkanır. Tıkanan deri gözeneklerindeki yağ bezleri savunmaya geçerek daha çok çalışır . Bu yüzden de hava alamayan deri akne oluşturur kızarır ve enfeksiyon oluşturur.Bu durumda bir sürü para verip sivilce giderici kremler yüz temizleme losyonları ve akne giderici merhemler alırız. Pahalı ürünlere para vermenize gerek yok çünkü domates suyunu harika bir çözüm olarak cildinize kullanabilirsiniz.

Akne genellikle strese bağlı olup hormonal dengesizlik, kötü beslenme, hijyenik tutamama ve yağlı beslenme sonucu çıkar. Bu vaka genelde yüz olmak üzere boyun sırt ve göğüste de görünür. Mevcut pek çok ticari ilaç arasından seçim yapmak çok zordur. Aralarında en pahalılarının bile bir işe yaramadığı durumlar olabilir. Ayrıca hap şeklinde alınan ilaçların başta karaciğer olmak üzere bir çok yan etkisi bulunmaktadır. Fakat domates suyu kürü tedavisinde sağlığımız açısından hiçbir yan etki bulunmamakta ve doğal bir tedavi yöntemi olarak bütçeniz içinde çok ekonomiktir.

Bu noktada domates suyu cildin pH düzeyini dengelemektedir. Ayrıca domates tıkalı olan gözenekleri açar ve genellikle bu gözenekleri tıkayan kir bakteri yağ hücrelerinin birikmesini önler. Domates sivilceye neden olan serbest radikallere karşı koruyan antioksidan içerir. Buna ek olarak domates hücresel düzeyde herhangi bir cilt hasarını onarıcı ve izleri giderici özelliğe sahiptir.

Domates doğal asitleri sayesinde deride yağların doğal dengesini geri getirir. Domates yumuşak ve pürüzsüz bırakarak cildi nemlendirir. Cildi besleyen A,C,K,E,B1,B2,B3 ve B6 vitaminleri içeren domanes gözenekleri temizler. Domates ayrıca demir, potasyum ve genel yara ve yaradan ötürü oluşan izleri gidermeye yardımcı cildi destekleyen besinler bakımından zengindir.

Akne Tedavisi olarak Domates Nasıl Kullanılır : Taze ve organik domates suyu ile yapacağınız maskelerin düzenli kullanımı ve günlük domates tüketimi ile beraber başarılı bir şekilde aknelerden kurtulabilirsiniz. Şimdi burada şaşırtıcı ve son derece etkili olan domates kürü maskesinin tarifini veriyoruz.

Hazırlık: Bu maskeyi hazırlamak için öncelikle blendır içine bir domates koyun ve benzersiz bir macun elde edene kadar karıştırmaya devam edin. Sonra cildinize bu macun kıvamındaki hamuru uygulayın. 15-20 dakika bu şekilde bekleyin. Daha sonra bu kıvamı soğuk su ile temizleninceye kadar yıkayın. Hafifçe ovalayarak yüzünüzü yıkayın. Sonra havlu peçete ile kurulayın. Bu işlemi her gün yapın etkini görmeye başlayınca işlemi yapmaya devam edin. Daha geniş yüzeyler için ( örneğin sırtınız ) taze domatesi ikiye bölüp sürebilirsiniz.

Bu haber www.diyetevi.com sitesine aittir, izinsiz kullanılamaz. Haberi daha fazla insana ulaştırmak için sosyal medya hesaplarınızda paylaşmayı unutmayın.

Domates ve süt maskesi ile cilt bakımı nasıl yapılır

loading...