Diyet yapamayanlara diyet önerileri

Paylaş
 

Diyet listesini bire bir uygulamanın ya da trafikte kalıp spor salonundaki grup derslerine yetişmeye çalışmanın çalışan kişiler için ne kadar zor bir durum olduğunun çok iyi biliyoruz. Diyet yapmaya vakti olmayanlar için pratik zayıflama önerileri hazırladık. Bu zayıflama önerileri sizden hem birkaç kilo götürecek hem de sağlıklı beslenmeyi bir yaşam biçimi olarak benimsenize yardımcı olacak.

diyet_kadi4_460

İşte diyete vakti olmayanlar için zayıflama önerileri…

Tüm abur cuburları mutfağınızdan çıkarın

Zayıflamak istiyorsanız, işe mutfağınızı şekerli yiyeceklerden arındırmakla başlamalısınız. Acıktığınızda elinizin gittiği buzluktaki dondurmaları, çekmecelerdeki çikolata, cips ve bisküvi gibi tüm sağlıksız atıştırmalıkları mutfağınızdan çıkarın. Bunların yerine kilo verme sürecinizde size yardımcı olacak sağlıklı yiyeceklerle dolaplarınızı doldurun.

sekerliyyiyecek460

 

Sağlıklı yiyecekleri gözünüzün göreceği yerlere koyun

Mutfağınızdan tüm abur cuburları yok ettiyseniz, ikinci adım olarak sağlıklı yiyecekleri sürekli görebileceğiniz bir yerlere koymayı denemelisiniz. Örneğin, yoğurdu buz dolabının arka raflarından önlere doğru çekin ya da elma ve mandalina gibi çabuk bozulmayacak kış meyvelerini mutfak masanızın üzerine koyun. Bu sayede düşük kalori içeren sağlıklı yiyeceklerle beslenmek için kendinize büyük bir fırsat yaratmış olacaksınız.

meyvetabagi

 

Sağlıklı ve pratik yemekler pişirmeyi öğrenin

Sağlıklı yemekler tüketmek, zayıflamanın altın kuralı! Dışarıdan sipariş ettiğiniz yiyecekler ne kadar sağlıklı gözükse de, içindeki yağ ve tuz miktarını ölçemezsiniz. Bu sebeple yemeklerinizi evde nasıl sağlıklı pişireceğinizi öğrenin. Az yağlı, yüksek protein içeren öğünler sizi hem tok tutar hem de sağlık beslenme alışknalığı edinmenize yardım eder.

kadin_yemekpisirme

Şeker ve kahve ikilisinden uzak durun

İş yoğunluğu öğle saatlerinden sonra enerjimizi düşürür ve şekerli yiyecekler ya da kahve tüketmek isteriz. Ancak şekerli yiyecekler ve kafeinli içecekler, kendimizi daha çok yorgun hissetmemizin yanı sıra kısa süre içinde acıkmamıza neden olur. Kendinizi yorgun hissettiğinizde ya da bir şeyler yeme isteğiniz oluştuğunda meyve, yoğurt ya da süt gibi sağlıklı besinler tüketebilirsiniz.

kahvekek

Sağlıklı atıştırmalıkları yanınızdan eksik etmeyin

Ofisteki çekmecenizde ya da çantanızın içinde her zaman küçük bir kutu sağlıklı atıştırmalık bulundurun. Yoğurt, süt, badem, kuru meyveler gibi protein ve sağlıklı karbonhidratlar içeren atıştırmalıkları acıktığınızda ya da ara öğün saatlerinde tüketerek zayıflama sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

kuruyemis

Sağlıklı öğünlerinizi önceden hazırlayın

İşten gelir gelmez yemek yapmak sizin için çok zor oluyorsa, yemeklerinizi önceden pişirip buzlukta bekletin. Hafta sonu fırsatınız olduğunda sağlıklı sebze yemekleri ya da ızgarada pişmiş tavuk-balık yemekleri yapın ve porsiyonlara bölün. Eve döndüğünüzde dışarıdan sağlıksız yemek sipariş etmeye vakit kalmadan buzlukta beklettiğiniz hazır yemekleri hemen ısıtıp yiyerek fazla kalori alımının önüne geçebilirsiniz.

saglikliyemek