Diş tartarı evde nasıl temizlenir

Diş tartarı evde nasıl temizlenir
Diş tartarı evde nasıl temizlenir

Diş tartarı evde nasıl temizlenir: Türkiye’de  ağız ve diş bakımına yeteri kadar önem verilmiyor, yemeklerimiz de plak ve tartar oluşumuna müsait olunca hemen hemen herkesin ortak sorunu diş tartarları oluyor. Gündelik hayatın vazgeçilmez bir parçası haline getirmeniz gereken ağız ve diş temizliği için size doğal bir yöntem öneriyoruz.Gerekli malzemeleri okumak için görselin üzerine tıklayın.

Diş tartarı için evde hazırlaması çok kolay fakat oldukça etkili bir  yöntem var. Gerekli malzemeler 40 gram ceviz kabuğu ve 250 ml su.Gerekli malzemeleri hazırladıysanız görsele tıklayarak 3. fotoğrafa geçebilirsiniz.

Hazırlanışı: Öncelikle ceviz kabuklarını suyun içine atın ve kapağı kapalı şekilde 20 dakika kaynatın, suyumuz kaynamaya başladıktan sonra altını kapatın ve 10 dakika da bu şekilde soğumaya bırakın. Daha sonra diş fırçamızı bu suya batırıp dişlerimizi güzelce fırçalıyoruz. Okumaya devam etmek için görsele tıklayın.

Bu diş fırçalama işlerimi günde 3 kere tekrar edin. İstenmeyen tartar ve plakalar 1 haftada kaybolacaktır. Kanayan diş etleri için de oldukça faydalı olan bu karışım, diş eti iltahaplarına da etkilidir. Galeriye devam etmek için görsele tıklayın.

Lütfen bu haberi daha fazla insana ulaşması için sosyal medya hesaplarınızda paylaşmayı unutmayın.

loading...