Diş Ağrısı Şifalı Bitkiler İle Tedavi

Paylaş
 

Diş Ağrısı Şifalı Bitkiler İle Tedavi

Diş ağrısı nasıl geçer? Ne iyi gelir? Çözüm önerileri

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Zaman içinde dişlerimizin bakımını yeterince yapmadığımızdan, genetik faktörlerden veya bakteri, mikrop vb. etkenlerden dolayı dişlerimiz çürüyebilmekte ve bunun sonucunda yoğun diş ağrısı meydana gelebilmektedir. Bu durumda bizlerde diş ağrısına ne iyi gelir bu ağrılar nasıl geçer gibi sorularla kendimizi karşı karşıya buluruz. Diş ağrılarından kurtulmak için çok farklı yöntemler bulunmaktadır. Bu içeriğimizde bu yöntemlerin tamamına ayrıntılı olarak değineceğiz fakat bu yöntemler sadece doktora gidene kadar sizi geçici süreliğine rahatlatmaya yarayacaktır. Bu sebeple acilen diş doktoruna giderek ağrılarınızdan tamamen kurtulabilirsiniz. Sadece 5 dakikalık bir tedavi ile bu sorununuzdan tamamen kurtulabilirsiniz. Neyse lafı daha fazla uzatmadan diş ağrısına ne iyi gelir konumuzun tüm ayrıntılarına değinelim.

 

Tere,roka, maydonoz, karanfil, karanfil yağı, karabiber, alkol, ebegümeci, mercanköşk, saryet gibi ağrı kesici bitkiler kullanılır.

Recete 1:

Keskin alkol içine pamuğa sarılı bir çubuk batırın ( kulak burun temizleme çubukları ) ve bu alkolü pamuğu karabiber ve nane ile iyicene emiştirin dişinize bu karışımı sürün.

Reçete 2:

Yukarıdaki bitkilerden birer tutam karıştırılır ve bu karışım kaynatılır. Bu kaynar karışım soğuduktan sonra gargara yapılır.

Reçete 3:

Tere,roka  ve maydanoz çiğnenir. Oluşan ferahlık diş ağrısını kesicektir.

Reçete 4:

Bir damla karanfil yağı dişe sürülür ve bekletilir. Karanfil yağı buradaki ağrıyı alacaktır.

Reçete 5:

Karanfil yağı yoksa evde ağız kokularını geçirmek için kullandığınız karanfili ağrıyan yere de koyabilirsiniz.

 

 

Ayrıca

Diş Eti Ağrısına Ne İyi Gelir

Diş eti ağrıları genellikle diş eti hastalıklarında, diş eti zedelenmelerinde, çürük dişlerde biriken bakterilerin ete zarar vermesi sonucunda veya yoğun iltihap sebebiyle meydana gelmektedir. Bu durumda diş ağrısına ne iyi gelir derseniz ilk olarak diş etlerinizin kendini onarabilmesi için bol miktarda tuzlu suyla gargara yapmanız gerekmektedir. İsterseniz tuzlu su yerine naneli gargara da kullanabilirsiniz. Naneli gargara diş etlerini onardığı gibi uyuşma etkisi de sağlayarak ağrının geçmesine yardımcı olacaktır. Diş etlerinizde iltihap birikmiş ise bu sefer de doktor onaylı bir antibiyotik ilaç kullanmanız gerekmektedir. Diş ağrısı ve iltihabı için uygun bir antibiyotik, iltihabı bir hafta içinde temizleyerek ağrının son bulmasını sağlayacaktır.