Demet Akalın Çok Korkuttu

Demet Akalın Resmi İnstagram Hesabından Yayınladığı Foto ile Herkesi Çok Korkuttu
Paylaş
 

DEMET’TEN UÇAN BALON UYARISI

Ünlü şarkıcı Demet Akalın, takipçilerine uyarı olarak eski bir fotoğrafını paylaştı.

20 nci yaş gününü kutladığı Çatı restoranda bir kaza sonucu yanan ünlü manken Demet Akalın’ın tedavisi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yapıldı


Kutlama sırasında mumun patlattığı yanıcı gaz dolu balon Demet Akalın’ın ellerinin, kollarının ve yüzünün ağır biçimde yanmasına neden oldu. Kaldırıldığı hastanede ikinci derecede yanık teşhisi konulan mankeni ziyaret eden arkadaşları kendisine moral verirken; Demet Akalın, “Doğum günümde tüm davetliler çok güzel olduğumu söylemişlerdi. Bana nazar değdi galiba” diye konuştu.BU KAZA ‘MİLAT’ OLDU
Kaza, eğlence yerlerinde değişime neden oldu. Hiç kimse mekanına uçan balon sokmamaya başladı. Aradan neredeyse 20 yıl geçti. Ancak Demet Akalın bu talihsiz olayı unutmadı. Kolundaki yanık izi geçmeyen Akalın, yaz aylarında hâlâ bu kazayı gündeme getirir. Bu arada, kazanın yaşandığı Etiler’deki mekanın yerinde ise şu an bir mobilyacının bulunduğunu da hatırlatalımİşte sosyal medyada çok paylaşılan Demet Akalın Çok Korkuttu fotoğrafları

Demet Akalın Kimdir?

Demet Akalın kimdir, Model ve pop müzik şarkıcısı.

Gölcük’de doğan Demet Akalın ilköğretim ve lise öğrenimini Gölcük’te büyük başarıyla bitirdi. Ve Gölcük Barbaros Hayrettin Lisesinden lise diplomasını büyük mutlulukla aldı.

İlkokul yıllarında gazeteci ya da öğretmen olma hayalleri kurardı. O zamanki Üniversite sınavı şartları günümüze göre daha zor olduğu için hayalleri suya düştü.

Ne yapacağım ne yapacağım diye düşünürken annesinin elinden tutmasıyla soluğu Yaşar Alptekin’in Mankeası geldi…

1990 senesinde Mayo Güzeli seçildi. Ardından Neşe Erberk’te mankenlik yapmaya başladı. Hani o zamanlarda mankenlik ciddi ve iyi bir meslekti. Büyük performansla mesleğini sürdürürken bir gün sesinin güzelliğinin farkına vardı ve mankenlikte zirvedeyken “hadi bir de şarkı söyliyim” dedi ve en iyi gazinolarda dev isimlerin kadrosunda başladı yeni mesleğini icra etmeye..

Başardığını düşündüğü bir zamanda “hadi bir albümün olsun” dedi ve “SEBEBİM” adlı albümünü piyasaya çıkardı, işler yolunda gitti yani başarıya bir başarı daha eklendi ve artık mankenliği bırakıp tamamen şarkı söylemeyi seçti.

Daha sonra da “SENİN ANAN GÜZEL Mİ?” dedi ve ilk single çalışmasını çıkardı. O ekstra senin bu exstra benim derken artık sahnelerin bir parçası oldu.

Sonrası mı? “UNUTTUM” dedi ve 3. albüm çalışmasını müzik severlerin beğenisine sundu. Ehhh iyi de tepkiler aldı ve kendini bir kez daha kanıtlamış oldu. Bu kız da okuyo ya dedirtti…..

Uzun ve sıkı bir çalışma sonunda, nihayet beklediğimize değen radyolarda ve clublerde en çok istek alan albümü “BANANE” ile Türkiye’de hala konuşulmaya devam ediyor..

Demet Akalın 2006 yılında çıkardığı “Kusursuz 19” albümünü için MÜ-YAP’tan altın ödül aldı. Yine 2006 yılında Kral TV Video Müzik Ödüllerinde “Afedersin” adlı şarkısı ile “En İyi Pop Kadın Sanatçı” ve “Yılın Şarkısı” ödülünün sahibi olmuştur. Bunlardan başka daha bir çok ödül sahibidir.

2013 yılında “Popstar” yarışmasında Orhan Gencebay, Bülent Ersoy ve Serdar Ortaç ile jüri üyeliği yaptı.

Mankenlik döneminde de, adını ülkeye duyuran Demet Akalın, İbrahim Kutluay ile olan uzun birlikteliği ile de magazin haberlerinde bol bol yer aldı.

Evlilikleri :

1.evliliği: Oğuz Kayhan ile Temmuz 2006 yılında evlendi, 3 ay sonra boşandı.
2.evliliği: Önder Bekensir ile 22 Ocak 2010 tarihinde evlendi, 27 Temmuz 2010 tarihinde boşandı.
3.evliliği: Demet Akalın, 23 Nisan 2012 yılında Okan Kurt ile evlendi.

Albümleri :
1996 – Sebebim
2003 – Unuttum
2004 – Banane
2006 – Kusursuz 19
2008 – Dans Et
2010 – Zirve
2012 – Giderli 16

Oynadığı Diziler ve Filmler:
1992 – Günlerden Pazar, (TV Filmi)
1994 – Sensiz Olmaz (TV Filmi)
1994 – Tele Anahtar (TV Filmi)
1998 – Avrupa Yakası 5. Sezon (dizi)
1998 – Sibel (dizi)
2010 – Evlilik Hayatı (Televizyon programı)
2011 – Yıldız Masalı (dizi)