Cilt Temizleyici Bitkisel Kür

Paylaş
 

Cilt Temizleyici Bitkisel Kür

İbrahim Saraçoğlu cilt temizleyici bitkisel maske kürü tarifi veriyor. Tamamen doğal ve evde yapılabilecek olan bu maske ile cilt gözenekleri açılıp daha canlı bir cilde kavuşabilirsiniz. İşte o video…

Malzemeler

Yarım litre  kaynatılmış klorsuz su

3 yemek kaşığı testere dişli aslanpencesi

1.5 yemek kaşığı lavanta

Yapılışı

Yarım Litre suyu kaynama noktasına getirdikten sonra içerisine 3 yemek kaşığı kurutulmuş testere dişli aslanpençesi ve 1.5 yemek kaşığı kurutulmuş lavanta ilave edilir.

Kısık ateşte çok yavas bir şekilde kaynarken kaşıkla birkaç defa karıştırıldıktan sonra yüzünüz yaklaşık 30-40 santimetre mesafeye yaklaştırılır ve 5 dakika bu buhara tutulur.

Haftada 2-3 kez bu işlem tekrarlanır.

 

Aslanpençesi kürü, Meme, rahim, lenfbezi ve prostat kanserlerine karşı önleyici ve koruyucu, başlangıç safhasında tedavi edici, ileri safhalarda ise büyümesini önleyicidir. Aslan pençesi nasıl kullanılır? Aslan pençesi otu, düz yapraklı ve testere dişli olarak iki çeşittir.  İbrahim SARAÇOĞLU  aslanpençesi kürü için hangi aslan pençesi otu kullanılmalıdır?

Aslan pençesi otu nedir?

Arslanpençesi memleketimizde arslankuyruğu, arslankulağı ve kırkbaş olarak da bilinmektedir.
Birbirlerinden tamamen farklı bu iki bitkinin bir tanesi benim üzerinde uzun yıllar araştırma yaptığım Leontice leontopetalum, diğeri ise Alchimilla vulgaris dir. Alchimilla vulgaris bitkisi, bayanların düzensiz regl dönemlerine karşı kullanabilecekleri bir bitkidir. Aynı zamanda hormon dengeleyici özelliği de vardır. Ancak, diğer özellikleri yoktur. Türkiye’de, birbirlerinden tamamen farklı olan bu iki bitkide “arslanpençesi” olarak bilinmektedir.

Aktarlarda maalesef her ikisi de aynı isim altında satılmaktadır. Satın alırken veya kendiniz toplarken kolayca ayırt edebilmeniz için, yapraklarının kenarlarına dikkat ediniz. Doğru olan Leontice leontopatalum’ dur. Her ikisinin de çiçekleri sarı renklidir. Ancak, benim bahsettiğim ve doğru olan arslanpençesinin yapraklarının kenarları düzgündür. Diğerinin (Alchimilla vulgaris) ise, yapraklarının kenarları ince testere dişlidir.

Cilt Temizleyici Bitkisel Kür