Cilt Lekelerinden Kurtulmak İçin Maya Maskesi

Paylaş
 

Cilt Lekelerinden Kurtulmak İçin Maya Maskesi

Gerçekten çok etkili bir maske tarifim var sizlere. Cildi nemlendiriyor, lekelerin rengini açıyor, pürüzsüz bir görünüme kavuşturuyor. Yalnız bir ricam var sizlerden bir kere uygulayıp etkisi olmuyor diye bırakmayın düzenli uyguladığınızda faydasını göreceksiniz. Buyrun tarifim..

20’li yaşlarda ayda bir kez,

30″lu yaşlarda 15 günde bir,

40’lı yaşlarda haftada bir,

50’li yaşlarda haftada iki ya da üç kez

uygulayabileceğiniz  bir maske…

Maya Maskesi

Malzemeler

– 1 paket yaş maya
– 1 çorba kaşığı süt

Yapılışı: Yaş maya ile sütü karıştırın.

Krem kıvamına gelince, göz ve dudak çevresi hariç cildinize uygulayın.

10 dakika sonra kuruyan maskenin fazlasını, nemli bir pamuk yardımı ile temizleyin. Ardından önce ılık su ile, sonra da soğuk su ile durulayın.

Cildi kuru olanlar, sadece ılık su ile durulamalıdırlar.

Güzelce duruladığınız cildinizi havluyla yumuşak hareketler ile kurulayabilirsiniz.

Yüksek dozda protein içeren maya, cilt dokularının yeniden yapılanmasını sağlıyor. Cildin daha güzel ve pürüzsüz görünümüne yardımcı oluyor. Protein, ayrıca cildin oksijen almasını sağlayıp beslenmesine katkıda bulunuyor.

Mayanın içeriğindeki yüksek potasyum miktarı, dokularda biriken toksinleri dışarı atarak cildin artık maddelerden arınmasını sağlıyor. Böylece cilt adeta yenileniyor. Maya, cildin mat ve pürüzlü görünümüne yol açan mide sorunlarını gideriyor.

Bağışıklık sistemini güçlendirerek cilt alerjilerini önlüyor. İçeriğindeki B2 ve B6 vitaminleri sayesinde cildin yağ dengesini ayarlayarak akne ve sivilceye karşı etkili oluyor. Maya, deyim yerindeyse cildi hem içerden hem de dışardan besliyor.

 

Cilt Lekelerinden Kurtulmak İçin Maya Maskesi, porselen maskesi, maya maskesi nasıl yapılır, maske nasıl yapılır, cilt temizleme kürü, gençleştiren maske, geceleri yapılabilecek maskeler kürler, cilt temizleyici maske, cilt nemlendiri maske