Çift Yakalı Yelek Modeli

Çift Yakalı Yelek Modeli 

Bu modelimiz ile 2 farklı model olarak kullanacağınız çok şık yelek modelini anlatacağız.

Kalın ip ve kalın şiş ile 50 ilmek üzerine 10 düz- 10 ters ilmek kuruluyor. 10 sırada bir tersler düz , düzler ters örülüyor. Eğer küçük kareler isterseniz 5 e 5 lik model olarakta yapabilirsiniz. Biz daha geniş durması için 10 a 10 luk modeli tercih ettik.

Kişiye göre tarif edecek olursak omuz hizzanızdan basen bölgesine kadar ölçün ( gerçi ne kadar uzunlukta isterseniz ona göre uzunda tutabilirsiniz. ) ve ölçtüğünüzden 4-5 parmak daha fazla ilmek atarak başlayın. Bu fazlalık yaka gibi kıvrılan yer olacaktır. Örgüyü boydan yani aşağıdan yukarı değil eninden örmüş oluyorsunuz. Bu normelden farklı yanı ile modelimizi sıradanlaştırıyor.

Sadece kollar için ( ölçerek kol hizasına geldiğinizde ) düz bir açıklık bırakıyorsunuz. Başka da bir oyma ,  kesmei  dikme , ilmek atlama vs. yok .

Önünü resimde gördüğünüz gibi bir aparatla ya yakadan yada bel hizasondan birbirine tutturarak ilmeklemiş oluyorsunuz. Böylece 2 yaka modeli elde etmiş olunuyor.

Sarı olan 2.resim Boyuna örülmüştür.

kadınveorgu2

 

Bizleri sosyal medya üzerinden takip etmeyi unutmayın.

www.facebook.com/kadinveorgu

 

Çift Yakalı Yelek Modeli , kadinveorgu.com, örgü, örgü modelleri, hırka modelleri, 2016 örgü, 2016 örgü modelleri, 2016 yeni örgü modelleri, örgü örenbayan, nako örgü

çiftyaka