Canan Karatay’dan Kuru Yemiş Uyarısı

Paylaş
 

Canan Karatay’dan Kuru Yemiş Uyarısı

Yaptığı ilginç önerilerle gündemden düşmeyen Prof Dr. Canan Karatay, bu sefer de kuruyemişi önerdi. Ancak bir de uyarıda bulundu!

Canan Karatay yine ezber bozdu! Kuruyemişin ‘çıtır çıtır yenmesi’ gerektiğini söyleyen Canan Karatay, ancak ithal kuruyemişe karşı vatandaşları uyardı. Ne ucuzsa onu alın diyen Karatay; “Çekirdek de olabilir, bol bol yenebilir. Fındık, fıstık çıtır çıtır yenmeli, kan yapar. Ceviz çok önemli bir besin. Kabuğuyla alınacak, kırılıp yenilecek. Cevizlerin nasıl kırılacağını bu çocuklar bilmiyor. Ceviz taşla da havanla da veya şimdiki modern kıracaklar da kırılır. Roma İmparatorluğu zamanında ruh hastalarına ceviz yediriyorlardı çünkü beyne benziyor. Bütün yapılan araştırmalar gösteriyor ki son zamanlarda cevizde ve yumurtada doğal Omega 3 var. Hepsi tohumdur. Sağlıklı tohum yersek sağlıklı nesiller ortaya çıkar” dedi.

“Bağışıklık sisteminiz çökmeyecek”

Kansere kaşı D vitaminin önemine dikkat çeken Prof. Dr. Canan Karatay, “Kanser önemli bir hastalık ama o da grip gibi. Bağışıklık sisteminizi çökertmeyeceksiniz. Grip de olsanız, karaciğer, pankreas, mide, bağırsak, meme, rahim ve prostat kanseri de olsanız bilin ki bağışıklık sisteminiz çökmüştür” dedi.

D vitamini zengini besinler

Peynir, tereyağı, ton balığı, somon balığı, istiridye, balık yağı, yumurta ve patates bol miktarda D vitamini içeren besinlerdir.

 

Canan Karatay’a ‘Ekran Hipokrat’ı zorunluluğu

Canan Karatay’dan reçete değerinde öğütler

Canan Karatay Kanserden Korunmak İçin Neler Yemeli

Canan Karatay’dan Ömrü Uzatan Çay Tarifi

Canan Karatay’dan Şok Açıklama! Yaz Geldi Diye

Canan Karatay çocuklara Türk kahvesini tavsiye ediyor

 

 

Canan Karatay’dan Kuru Yemiş Uyarısı, canan karatay, kuru yemiş, canan karatay kuru yemiş önerdi, karatay diyeti kuru yemiş yasak mı, kuru yemiş karatay diyeti reçeye