Canan Karatay’a Şok Şuçlama

Paylaş
 

Canan Karatay’a Şok Şuçlama

Ünlü Kardiyoloji Uzmanı Canan Karatay’ın açıklamalarının tıp dünyasında kabul görülmüş şeyler olmadığı söyleniyor.

Prof. Dr. Yüksel Aksoy, İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay’ın açıklamaları için “Bu açıklamalar tüm tıp camiasında kesinlikle kabul edilmiş görüşler değildir ve insanları yanlış yönlendirdiğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Aksoy, tıp fakültesi başhekimlik toplantı salonunda gazetecilere yaptığı açıklamada, kalp – damar hastalıklarının en çok öldürücü olan hastalıklar arasında yer aldığını söyledi.

Kalp – damar sağlığı açısından çeşitli aktiviteler yapıldığını belirten Aksoy, “Medya, yazılı ve görsel basın kalp sağlığı açısından daha iyi ve etkili kullanılabilir. Daha yetkili insanlar bu konuda konuşabilir. Televizyonda her denilene ve her çıkan insanın dediklerine inanmamak gerekir. Bu bilgiler bizim karşımıza bilimsel temelleri olmayan bilgiler olarak karşımıza çıkıyor” şeklinde konuştu.

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay’la ilgili ise: “Sık sık çeşitli açıklamaları oluyor. Hayvansal yağlardan tutun da tereyağın yaralı olduğunu söylüyor. Sonuçta bir kardiyolog hocamızdır, bazı görüşlerine tabi saygı duyuyoruz ama bu açıklamaların çoğunun temelinin olmadığını düşünüyorum. Evet, yaptığı açıklamalarla ilgili çalışma yapılmıştır ama bunlar uzun vadede sonuç elde edilen çalışmalar değildir. Bu açıklamalar tüm tıp camiasında kesinlikle kabul edilmiş görüşler değil ve insanları yanlış yönlendirdiğini düşünüyorum. Televizyona çıkan bazı hocalar ve diyetisyenleri dinleyen insanlarımız ilaçlarını bırakabiliyorlar. Bu davranış kesinlikle doğru değildir” dedi.

 

Canan Karatay’a Şok Şuçlama, canan karatay, dr.yüksel aksoy, canan karatay eleştiri aldı, karatay diyeti yorumlar, yüksel aksoy karatay diyeti için yorumlarda bulundu

 

Canan Karatay Kilo Aldıran Gıdalar

.canan

Canan Karatay: Nar Suyu İçmeyin

.

Canan Karatay’dan Kuru Yemiş Uyarısı

.

Canan Karatay’dan reçete değerinde öğütler