Canan Karatay spikeri azarladı Oh olsun sana

Paylaş
 

Haber Türk kanalı Cansu Canan ile Öteki Gündemde Profesör doktor Canan Karatay Mersinde soruları yanıtladı. Beslenme tuzakları hakkında konuştu.

Canan Karatay program sırasında spiker ile komik diyaloglar içine girdi. Ekranlarda Canan Karatay spikeri azarladı Oh olsun sana dedi ve spikerin yaptığının yanlış olduğunu belirtti.

Herkesin kullandığı renkli renkli içinde peynir olan makarna markasını kullandığını belirten Cansu Canan, ellerinde şişlik, karnında garip bir şişlik oldu şeklinde konuşması üzerine şaka ile karışık Canan Karatay spikeri azarladı Oh olsun sana dedi ve sebebini açıkladı.

Makarna buğdaydan yapılır ve buğdayın içinde gluten vardır. Şişlik ve kaşıntının sebebi Gluten intoleransı.

Hanımlarda adet öncesi şişkinlik , pms,  baş dönmesi, kaşıntı, astım, bronşit gibi hastalıklar gluten intoleransına bağlıdır. 3 yaşındaki bebeklerin hastalanması hep bebe büskivisi yedikleri için. Yetişkinlerde bağırsak florasını bozar gluten. Bağışıklık sistemini  çökertir.

Canan Karatay spikeri azarladı Oh olsun sana videosu

Gluten İntoleransı Nedir?

Gluten, buğday, kavuzlu buğday, çavdar, yulaf, arpa, orman tahılı, kamut, ham kavuzlu tahıl ve bulgur gibi “pişirilebilir” tahıl ürünlerinde bulunan bir protein formudur. Çölyak hastalığı olarak da bilinen glüten intoleransı, glüten bileşeni gliyadine olan intoleranstır.