Canan Karatay: Nar Suyu İçmeyin

Paylaş
 

Canan Karatay: Nar Suyu İçmeyin Çünkü Nar suyunun şekerli sudan farkı yok. Narı Bütünüyle yemeli ! 

“Son günlerde bağışıklık sistemimizi güçlendirmek için her yerde nar suyu tavsiye ediliyor. Ancak nar suyu şekerdir. Nar en yüksek antioksidanı olan meyvelerdendir ama bütünüyle yenilmelidir. Narın suyu sıkıldığı zaman, yani su haline geldiği zaman bunun içindeki lifler parçalanır. Bunun artık şekerli sudan farkı yoktur içinde C vitamini vardır, ama C vitaminin fazlası üstten girer, alttan çıkar. Eğer günde bir meyve yiyecekseniz, bunu portakal gibi soyacaksınız, beyazıyla yiyecekseniz. Esas C vitamini beyazındadır. Geri kalanı fruktozdur, glikozdur ve de tehlikelidir.”

“Taze sıkılmış meyve suyu bile yağlanmaya neden olur’

“Taze sıkılmış meyve suyu kan şekerini ve insülini yükseltir ve yağlanmaya başlarsınız. Meyve suları karaciğeri yağlandırır. Meyve sularında fruktoz (meyve şekeri) ve glikoz vardır. Alkol alanlarda nasıl bira göbeği oluşuyorsa, fruktoz da vücuda girince karaciğerde yağ olarak depolanır. Meyve suyu ve şekerli içeceklerden dolayı ve hareket etmemeleri nedeniyle çocukların da göbeği yağlanır. Bugün 12-13 yaşındaki erkek çocuklarının göbeği, memeleri, kalçaları büyüyor. Plajda denize girmeye utanıyorlar. Ama kabahat onların değil, ana babalarının. Çünkü sürekli şekerli içecek içmeye özendiriliyorlar. Bu çok yanlış! Çocuklar ayran, su ve şekersiz çay içmeli. Çocuklarımızı nasıl beslersek, neyle beslersek, o şekilde gelişirler, o biçimde büyürler unutmayalım. Ne ekersek onu biçeriz!”

Canan Karatay Diğer Haberleri

Canan Karatay’dan Kuru Yemiş Uyarısı

.

Canan Karatay Kanserden Korunmak İçin Neler Yemeli

.

Canan Karatay’dan Ömrü Uzatan Çay Tarifi

.

Canan Karatay: Nar Suyu İçmeyin, canan karatay, canan karatay diyeti, karatay uyardı, canan karatay önerileri, canan karatay diyetleri, karatay diyeti, karatay nar suyu, canan karatay portakal suyu uyarısı, canan karatay uyarıları, canan karatay öğütleri